Dodaj ogłoszenie o pracy


Uniwersytecka Liga Logistyków

Uniwersytecka Liga Logistyków to autorska konferencja Naukowego Koła Logistyki Dialog działającego przy Katedrze Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W tym roku odbędzie się jej trzecia edycja.

Wydarzenie to jest skierowane do studentów logistyki i transportu działających w kołach naukowych wszystkich polskich uczelni. Ma ono na celu wymianę doświadczeń i poszerzenie wiedzy między studentami i praktykami, a także promowanie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Konferencja urozmaica również codzienny tok nauki szkolnej, pozwalając studentom na realizowanie swojej pasji. W ramach wymiany cennych doświadczeń planowany jest konkurs, którego finał odbędzie się podczas tego wydarzenia, a zadanie uczestników będzie polegało na opracowaniu długofalowego rozwiązania doskonalącego ekologiczne aspekty zarządzania logistycznego.

Podczas „Uniwersyteckiej Ligi Logistyków” studenci będą brali udział w szkoleniach, warsztatach, a także będą mieli możliwość skonsultowania swoich projektów ze specjalistami i praktykami. Uczestnicy konferencji pojadą także na wyjazdy studyjne do firm prowadzących działalność na terenie Śląska.

Więcej informacji na stronie www.nkl.ue.katowice.pl oraz na fanpage’u „Uniwersyteckiej Ligi Logistyków” na Facebooku.



 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.