Dodaj ogłoszenie o pracy


Rewolucje TSL! II edycja programu - zgłoś swoją firmę - ostatni dzwonek!!

Można już zgłaszać firmy transportowe do udziału w II edycji programu Rewolucje TSL, która odbędzie się pod koniec tego roku. Wybrane firmy otrzymają  rzetelną ocenę przedsiębiorstwa oraz eksperckie porady dotyczące usprawnienia firmy w pięciu obszarach jej funkcjonowania. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 października 2015 r.

Tegoroczna edycja Rewolucji TSL to kontynuacja projektu, zainicjowanego w 2014 r. przez DKV Euro Service. Jego ideą jest edukacja nt. dobrych praktyk w obszarze zarządzania firmą transportową. Pokazujemy, gdzie warto ciąć koszty, a gdzie lepiej outsource’ować usługi, jak podejmować decyzje inwestycyjne. Wszyscy uczestnicy przechodzą specjalistyczny audyt oraz otrzymują fachowe wsparcie w obszarach, takich jak: sprawy prawne, finansowe, paliwo i opłaty drogowe, jazda ekonomiczna, strategia firmy i techniki sprzedaży.

Firmy zainteresowane udziałem w II edycji mogą się zgłaszać poprzez wypełnienie formularza na stronie www.rewolucjetsl.pl. Znajdują się tam również szczegóły operacyjne i wymogi programu. Poprawnie wypełnione zgłoszenia należy odesłać najpóźniej do 31 października 2015 r. Spotkania z audytorami przeprowadzane będą w okresie 01.11.2015 – 15.02.2016. Projekt ten dla wybranych firm przeprowadzany jest bezpłatnie. Jego uczestnicy są natomiast proszeni o wpłatę zadeklarowanej kwoty na konto inicjatywy charytatywnej.
Zdaniem uczestników
Audyt powinien być przeprowadzany okresowo w każdej firmie – to wniosek, jakim podsumowują pierwszą edycję jej uczestnicy -  właściciele firm Mega Sierpc i Temperi. Zgodnie twierdzą, że udział w projekcie pozwolił spojrzeć na wiele elementów przedsiębiorstwa na nowo. Szczególnie w obszarze strategii i finansów.
- Spotkania w ramach I edycji projektu pomogły nam krytycznie ocenić efektywność działania oraz podjąć decyzje na rzecz zwiększenia konkurencyjności” – mówi Kamil Włodarski z Mega Sierpc.  Podczas projektu wskazano metody ograniczenia kosztów w trasie (paliwo i opłaty drogowe), dzięki udostępnieniu systemu analitycznego DKV i kart paliwowych. „Szczególnie ciekawym elementem było zbadanie sprawozdań finansowych oraz analiza kapitału obrotowego, które przyniosły nam podpowiedzi, jak polepszyć kondycję finansową przedsiębiorstwa” – dodaje Jan Kusiek z Temperi. Szkolenie z jazdy ekonomicznej pozwoliło kierowcom zredukować spalanie paliwa o 8 proc. oraz lepiej wykorzystywać parametry pojazdów. Z kolei audyt prawny objął zlecenia przewozowe, spedycyjne i transportowe, a także posiadane polisy ubezpieczeniowe. Uczestnicy przeszli też szkolenie z możliwości, jakie niosą serwisy internetowe typu giełda transportowa.
Inwestycje, które pomagają zaoszczędzić
- Wszystkie elementy kosztów w firmie można precyzyjnie wyliczyć, a także zaplanować w dłuższej perspektywie. Umożliwia to łatwiejsze spojrzenie na firmę z punktu widzenia szans na rozwój, dodatkowych źródeł przychodów oraz szacowania ryzyka. Z kolei dramatyczne cięcie kosztów bardzo często wiąże się z ograniczaniem elastyczności działania firmy. Poprzez kolejne edycje Rewolucji TSL chcemy wskazywać na złoty środek oraz edukować w obszarze najlepszych praktyk zarządzania przedsiębiorstwem – bo nie zawsze tańsze oznacza optymalne - wskazuje dyrektor generalny DKV Euro Service Polska, Michał Bałakier, zapraszając do udziału w nowej edycji programu.

Pięć obszarów, pięć wniosków
Audytorami II edycji Rewolucji TSL są: DKV Euro Service - usługi dla transportu,  Eco Driving Academy PL - szkoła jazdy posiadająca akredytację IRU,  Iuridica - kancelaria prawna, Sagan Consulting – finansowe rozwiązania dla firm, QUEST Change Managers – usługi konsultingowe. Współorganizatorami są wydawcy publikacji: Transport Manager, pracujwlogistyce.pl oraz e-transport.pl. Patronat naukowy nad przedsięwzięciem objął prof. Zdzisław Kordel, kierownik katedry Gospodarki Przestrzennej w Uniwersytecie Gdańskim.

Więcej na: www.rewolucjetsl.pl

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.