Dodaj ogłoszenie o pracy


Sztaplar SHOW 2014 na targach TAROPAK

29 września – 2 października br. w Poznaniu już po raz dwunasty odbędzie się Sztaplar SHOW – niepowtarzalny pokaz możliwości wózków widłowych organizowany przez czasopisma branżowe „Nowoczesny Magazyn” i „Logistyka a Jakość”. Wydarzenie towarzyszy Międzynarodowym Targom Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK.

Czym jest Sztaplar SHOW?
•    Eventem, który łączy w sobie cechy rywalizacji oraz wystawy połączonej z prezentacjami produktów i usług.
•    Jedynym w kraju konkursem pokazującym w tak szerokiej skali możliwości techniczne wózków widłowych.
•    Atrakcyjną wystawą dla wszystkich firm oferujących rozwiązania produktowe i usługowe z branży magazynowania, pozwalającą nawiązać liczne relacje biznesowe.
•    Wydarzeniem w samym centrum targów poznańskich, którego obserwatorami są wszyscy zwiedzający.
•    Dynamicznym pokazem dla tych wszystkich, którzy zmęczeni są statycznymi prezentacjami typowymi dla wystawy targowej.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich na powierzchni ponad 1500 mkw. zbudowany zostanie plac manewrowy z torem przeszkód, wyposażony w regały wysokiego składowania, palety i inne opakowania, pojemniki wielokrotnego użytku czy systemy zarządzania informacją magazynową. W tak zaimprowizowanym otoczeniu odbędą się liczne prezentacje i przejazdy wózków widłowych, które zweryfikują ich możliwości techniczne w wykonywaniu codziennych operacji magazynowych. Współpracując ze wszystkimi Partnerami imprezy w szczególny sposób prezentujemy zwiedzającym najnowocześniejsze rozwiązania magazynowe.

– Podczas tegorocznego Sztaplar SHOW wszyscy chętni będą mieli okazję zapoznania się z przełomową innowacją w zakresie pełnych opon przemysłowych przygotowaną przez firmę Trelleborg Wheel Systems. Światowa premiera tego rozwiązania miała miejsce w maju tego roku na Targach CeMAT w Hanowerze. Rozwiązanie to w znakomity sposób zwiększające czas użytkowania opon, a więc zmniejszające koszty eksploatacji wózka widłowego firma Trelleborg nazwała PIT STOP LINE. Wszystkich zapraszamy na Sztaplar SHOW, gdzie będzie można zobaczyć tę oponę oraz uzyskać  więcej szczegółów od przedstawicieli firmy obecnych podczas całej imprezy – zapowiada Krzysztof Święch, dyrektor Działu Opon Przemysłowych Trelleborg Industries Polska.

W celu pokazania możliwości pracy wózków widłowych postaramy się stworzyć takie trasy przejazdu, które zaskoczą niejednego operatora, wymuszając na nim i na sprzęcie maksymalną precyzję działania. Publiczność będzie z pewnością świadkiem wielu atrakcyjnych i dynamicznych, nierzadko dramatycznych przejazdów. Przez 4 dni na miejscu imprezy będą obecni specjaliści, którzy podzielą się swoją wiedzą teoretyczną i praktyczną podczas rozmów ze zwiedzającymi i klientami.

Po raz drugi odbędzie się także giełda używanych wózków widłowych, na której zainteresowani będą mieli okazję dobić targu z dystrybutorami sprzętu. – Giełda wózków używanych przeprowadzona podczas TAROPAK 2012 była w naszej ocenie ogromnym sukcesem. Poznaliśmy lepiej potrzeby klientów. Wykorzystaliśmy te doświadczenia m.in. planując pracę Centrum Odnawiania Wózków Widłowych STILL. Dzięki temu w tym roku pojedziemy na Sztaplar SHOW z rozbudowaną ofertą, dostosowaną do potrzeb polskich przedsiębiorstw – mówi Paweł Włuka z firmy STILL Polska.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.sztaplar.pl

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.