Dodaj ogłoszenie o pracy


Sea Point 2014

W dniach 6 – 7 listopada 2014r. w budynku Akademii Morskiej przy ul. Szczerbcowej odbyła się VIII konferencja branży TSL pod nazwą „Sea Point 2014”.
Organizatorem konferencji było Koło Naukowe Logistyki i Transportu działające przy Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu na Akademii Morskiej w Szczecinie, działające pod nadzorem Pana mgr inż. Krystiana Pietrzaka. Uczestnikami spotkania byli studenci uczelni wyższych z całego kraju, przedsiębiorcy branżowi, oraz władze szczecińskiej uczelni. Naszą uczelnie reprezentował Mariusz Poneta ze swoją frapującą prezentacją pod tytułem „Organizacja transportu publicznego w aglomeracjach”, która wywołała żarliwą dyskusję.
Tematem przewodnim tegorocznego sympozjum "Sea Point” były „Wyzwania TSL”. Sympozjum podzielone było na 2 dni. Pierwszy dzień o godzinie 10:00 rozpoczęła oficjalnie Dziekan Akademii Morskiej Pani dr hab. inż. Zofia Jóźwiak, prof. nadzw. AM. Następnie głos zabrali przedstawiciele firmy partnerskiej Fresh Logistics oraz Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Panel I pod nazwą "WYZWANIA INTEGRACJI PASAŻERSKICH SYSTEMÓW TRANSPORTOWYCH W OBSZARACH AGLOMERACYJNYCH" rozpoczęli Panowie J. Aleksandrowicz i K. Chwastek z Politechniki Krakowskiej z referatem pod tytułem „Zintegrowany system transportu zbiorowego w aglomeracji krakowskiej". W międzyczasie wyłoniony został laureat konkursu na największą ilość kubków z konferencji organizowanych przez Akademię Morską. Nagrodzony został Paweł Wykurz z Politechniki Krakowskiej, który wygrał konkurs z ilością trzech kubków.
Po wygłoszonych później referatach nastąpiła, krótka przerwa przed kolejną częścią sympozjum. Panel II pod hasłem „WYZWANIA PRZEWOZU ŁADUNKÓW W ASPEKCIE ŚRODOWISKOWYM” rozpoczął się wystąpieniem Pana M. Malewicza z absorbującym referatem „Zarządzanie flotą - przegląd programów, możliwości, ryzyka” oraz zakończył optymistycznym podsumowaniem I dnia Sympozjum Sea Point 2014, po którym uczestnicy zostali zaproszeni na obiad. Dzień pierwszy został uwieńczony imprezą integracyjną "Fluo Party", która odbyła się w lokalu „Pod Masztami”. Nie zabrakło na niej również Pani Dziekan, która wykazała niezwykle ciepły stosunek do swoich oraz przyjezdnych studentów oraz zupełny brak lekceważenia z racji rangi jak i autorytetu.
Dzień drugi rozpoczął się o godzinie 11:00 od wspólnego śniadania i wycieczki objazdowej po Porcie szczecińskim. Wycieczkę przerwał jedynie obiad, po którym studenci udali się na statek Akademii Morskiej Nawigator XXI.
Konferencja Sea Point 2014 spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród pracowników uczelni jak i zaproszonych gości. Członkowie koła po raz kolejny zaprezentowali swój wysoki poziom organizacyjny i merytoryczny. Duże zaangażowanie i tygodnie poświęcone przygotowaniu konferencji okazały się być w pełni satysfakcjonujące. Mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą równie miłe wspomnienia a poziom organizacji zostanie podtrzymany. Pozostaje nam jedynie skrzętnie czekać na Sea Point 2015.
Kalina Jankowicz, KNLiT

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.