Dodaj ogłoszenie o pracy


Najpopularniejsze formy finansowanie i zarządzania flotą to...

Liczba przedsiębiorstw korzystających z outsourcingu floty stale rośnie w Polsce, z kwartału na kwartał jest ich coraz więcej. Według najnowszych danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów najpopularniejszą formą finansowania i zarządzania floty aut firmowych w ramach usług car fleet management w Polsce pozostaje Full Service Leasing (FSL), czyli inaczej leasing operacyjny z pełną obsługą.
W łącznej flocie firm PZWLP samochody znajdujące się w Full Service Leasingu stanowią już 77 proc. i po III kwartale 2014 r. jest to przeszło 93 tys. pojazdów (93.217). Ta forma zarządzania flotą jest bezkonkurencyjna. Liderem branży pozostaje LeasePlan Poska, który działa na rynku od 2001 roku i zarządza flotą ponad 23 tys. pojazdów dla przeszło 900 Klientów.
Czemu wybieramy FSL?
Full Service Leasingu dedykowany jest firmom, które chcą skupić się na włas¬nym biz¬ne¬sie, a zarządzanie flotą powierzają specjalistom. Większości firm, chcąc skupić się na działalności podstawowej, zdecydowała o oddaniu na zewnątrz w zarządzanie takich obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa jak kadry, płace, wyposażenie biur, usługi księgowe i finansowe czy właśnie flota samochodowa. Celem takich działań jest optymalizacja procesów i  redukcja kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zewnętrzne finansowanie i zarządzanie flotą jest bezkonkurencyjne w stosunku do działań w  ramach  przedsiębiorstwa.
- Z wieloma Klientami współpracujemy w oparciu o nasz sztandarowy produkt „Otwartą kalkulację”, która umożliwia – poprzez ścisłą partnerską współpracę i koordynację stawianych sobie celów – wypracowanie znaczących i trwałych usprawnień w zarządzaniu flotą, ale przede wszystkim obniżenie kosztów, które w postaci premii trafiają do klientów. Inwestujemy w innowacje. Odpowiadając na  potrzeby  Klientów,   uruchamiamy  nowoczesne  narzędzia  jak chociażby działająca  od  początku  tego  roku usługa eOględziny, umożliwiające stałą kontrolę  stanu  floty czy FEXT, nowej generacji system raportowania w chmurze dający pełne informacji o stanie floty m.in. o kierowcach generujących najwyższe koszty eksploatacji czy o szkodach komunikacyjnych.– mówi Sławomir Wontrucki, dyrektor zarządzający, LeasePlan Polska.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.