Dodaj ogłoszenie o pracy


I Sopockie Warsztaty Logistyczne

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na I Sopockie Warsztaty Logistyczne, 20-21 listopada 2014 r.

Sopockie Warsztaty Logistyczne to kolejna inicjatywa Naukowego Koła Logistyki Uniwersytetu Gdańskiego, którą wyróżniają grupowe zajęcia z prelegentami pozwalające na wzajemną interakcję i przyswajanie nowej wiedzy.

Wydarzenie adresowane jest do studentów z całej Polski specjalizujących się w logistyce lub pokrewnych jej dziedzinach wiedzy. Głównym celem Warsztatów jest poszerzanie logistycznej wiedzy, a w szczególności jej zastosowania w praktyce.

W pierwszym dniu oferujemy ogromną porcję przydatnej wiedzy, która zainteresuje najbardziej wymagających uczestników. Specjalnie na Sopockie Warsztaty Logistyczne swoje zajęcia przygotowali przedstawiciele DCT Gdańsk S.A., ADAR, Danfoss Poland, Flextronics czy PKP Cargo.

Zaproszeni goście poruszą różnorodne zagadnienia związane ze spedycją, zaopatrzeniem, obsługą terminali kontenerowych, a także formowania pociągów. Natomiast drugiego dnia uczestnicy będą mieli możliwość przyjrzenia się z bliska funkcjonowaniu centrum dystrybucyjnego Jeronimo Martins Polska, terminalu kontenerowego DCT Gdańsk oraz fabryce Flextronics.

Więcej informacji na: http://www2.nkl.ek.ug.edu.pl,

oraz zajrzyj na: https://www.facebook.com/events/260753560714947/?fref=ts

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.