Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w logistyce 2016”

Tytuł „Kobieta w logistyce roku” przyznawany jest przez portal Pracujwlogistyce.pl. Laureatki tytułu ogłaszane są w trakcie corocznego Forum Kobiet w Logistyce, konferencji dedykowanej menedżerkom pracującym zarówno po stronie dostawcy, jak i odbiorcy usług logistycznych. Celem tego prestiżowego wyróżnienia jest promowanie kobiet pracujących w szeroko rozumianej logistyce, prezentacja ich dorobku zawodowego oraz zaangażowania ich w rozwój zawodowy pań, a przede wszystkim uhonorowanie ich sukcesów i działalności za rok poprzedni. Autorką i organizatorką Forum Kobiet w Logistyce oraz wyróżnienia „Kobieta w Logistyce roku” jest Beata Trochymiak, wydawca i redaktor portalu Pracujwlogistyce.pl. Wyróżnienie jest przyznawane w dwóch kategoriach: „Kobieta w Logistyce roku – dostawca usług logistycznych” oraz „Kobieta w logistyce roku – odbiorca usług logistycznych”.

Poznajcie laureatki!

W dniu 5 czerwca 2017 roku w trakcie 6. Forum Kobiet w Logistyce, które odbyło się w Krakowie, ogłoszono laureatki tytułu, w gronie których znalazły się: Iwona Korpalska „Kobieta w Logistyce 2016 – dostawca usług logistycznych” oraz Anna Ossowska „Kobieta w Logistyce 2016 – odbiorca usług logistycznych”.  

Iwona Korpalska, dyrektor zarządzająca Cargomind Polska - „jest osobą bardzo dynamiczną, która działa efektywnie od wielu lat w branży TSL i odnosi w niej zawodowe sukcesy. Otwarta na nowe wyzwania, czego przykładem było wyjście poza branżę TSL i powrót do niej po 6-u latach w innych warunkach biznesowych. Zawsze promuje i wspiera swoje zespoły,  a jeśli potrzeba sama staje się operacyjnym pracownikiem” – tak napisali o Iwonie Korpalskiej pracownicy z jej zespołu, którzy zgłosili ją do tytułu.

Iwona Korpalska jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów MBA organizowanych w ramach wspólnego programu Uniwersytetów: Warszawskiego, w Antwerpii i w Staffordshire. W swojej karierze zawodowej pełniła różne funkcje kierownicze miedzy innymi dyrektora Biura Cargo i Poczty PLL LOT S.A., gdzie była współtwórczynią marki LOT Cargo.  W 2009 roku zajęła się doradztwem w zakresie budowania strategii i zarządzania projektami z funduszy unijnych. Do zespołu Cargomind  dołączyła w 2015 r., jako dyrektor zarządzający – członek zarządu. Obecnie Cargomind Polska jest wyłącznym przedstawicielem jednej z największych spedycji japońskich Kintetsu World Express oraz członkiem IATA i WCA - światowego zrzeszenia niezależnych spedytorów. Do sukcesów Iwony Korpalskiej niewątpliwie można zaliczyć to, że Cargomind znalazł się na 35. miejscu w rankingu ogólnopolskim na liście Diamantów Forbs'a 2017 w segmencie firm o przychodach do 50 milionów PLN.  Pod jej zarządem firma zanotowała wzrost zysku netto w latach 2015/ 2016 na poziomie 75 proc. w segmencie usług air & sea, a także uzyskała  certyfikat AEO.  Iwona Korpalska zawsze promowała rozwój zawodowy kobiet poprzez delegowanie je na liczne szkolenia  zawodowe, studia MBA. W Cargomind 50 proc. zespołu stanowią kobiety. Iwona uczestniczy w wielu projektach społecznych na rzecz kobiet, m.in. była kierownikiem projektu, który wyprodukował serial " Głęboka woda", dotyczący pomocy socjalnej na rzecz kobiet oraz wyjścia ich z bezrobocia. Na stałe współpracuje z fundacją "HotelePolskie - dzieciom". W czasie wolnym lubi piesze wycieczki, nordic walking, relaksuje się słuchając smooth jazzu i eksperymentując w kuchni.

Anna Ossowska, dyrektor łańcucha dostaw w Nexteer Polska - „stale propaguje rolę kobiet na różnych stanowiskach w biznesie, podkreślając ich wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne. Podaje liczne przykłady prac analitycznych, projektowych oraz wdrożeń rozwiązań biznesowych dokonanych przez kobiety. Promuje i kształtuje kariery zawodowe kobiet, w tym studentek różnych uczelni. W codziennej pracy umożliwia paniom wykazanie się w różnorodnych obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa branży automotive. Jest mentorem, tutorem oraz indywidualnym konsultantem dla studentek podczas odbywania praktyk oraz przygotowywania prac dyplomowych” – tak napisali studenci i naukowcy z Katedry Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którzy zgłosili Annę Ossowską do tytułu.

Anna Ossowska od wielu lat jest związana z logistyką branży automotive, m.in. była menedżerką łańcucha dostaw w Valeo Wiper Systems, a obecnie jest dyrektorem łańcucha dostaw w Nexteer Polska w Tychach, gdzie z powodzeniem wprowadziła usprawnienia procesowe. Dodatkowo prowadzi działalność edukacyjną, jest właścicielką firmy szkoleniowo-doradczej BeLean, członkinią rady programowej kierunku logistyka na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie od 2011 roku regularnie prowadzi autorskie zajęcia, w tym gry i symulacje dla pracowników i studentów z zakresu logistyki oraz lean management. Na co dzień kieruje ok. 150-osobowym zespołem, którego znaczną część stanowią kobiety. Prowadzi również warsztaty dla dzieci, młodzieży i studentów, promując ideę lean w życiu codziennym. Jest osobą otwartą, entuzjastyczną, o wybitnych umiejętnościach motywowania innych do działania, znakomitym mentorem i ekspertem. Poza logistyką interesuje się literaturą oraz wypadami w odludne miejsca.

GRATULUJEMY!

O wyróżnieniu tytułem „Kobieta w Logistyce roku”
Wyróżnienie tytułem "Kobieta w Logistyce roku…." przyznawane jest od roku 2011 przez portal Pracujwlogistyce.pl. Oceny dokonuje kapituła, powoływana przez redakcję Pracujwlogistyce.pl, skład której tworzą: Agnieszka Bilińska (fundatorka i założycielka Vital Voices Poland / partnerka zarządzająca Trusted Communication, prof. Halina Brdulak (Szkoła Główna Handlowa), dr Ireneusz Fechner (Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu) oraz Beata Trochymiak, autorka i organizatorka, wydawca / redaktor portalu Pracujwlogistyce.pl. Do ubiegania się o tytuł „Kobieta w Logistyce roku” mogą zgłaszać się kandydatki, które posiadają co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy w obszarze usług TSL. Zgłoszenia można było dokonać poprzez ankietę udostępnioną przez organizatora na stronie www.kobietywlogistyce.pl. Ocenie podlegało 5 pytań z obszarów: przebieg kariery zawodowej, osiągnięte sukcesy zawodowe / społeczne w roku 2016, działalność na rzecz wsparcia rozwoju zawodowego kobiet, hobby / pasje oraz odpowiedź na pytanie: czemu zgłoszona kandydatka zasługuje na tytuł „Kobieta w Logistyce 2016”. Wyboru kapituła dokonała przyznając punkty od 1 do 3 (każdy z członków niezależnie), oceniając każdy z ww. obszarów ankiety. Maksymalna liczba punktów przyznana jednej kandydatce wynosiła 60.

(opr. red. Pracujwlogistyce.pl)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.