Dodaj ogłoszenie o pracy


Licealista z Oławy zwycięzcą Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Maturzysta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie pokonał 7,5 tysiąca uczestników siódmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. O swoim niesamowitym osiągnięciu dowiedział się 17 kwietnia podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Zwycięzca – Paweł Krawczyk, najlepszy młody logistyk w Polsce to uczeń czwartej klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie. W finale ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki, osiągnął najwyższy wynik po rozwiązaniu trzech zadań problemowych, dotyczących gospodarki zapasami. Za swoje nieprzeciętne umiejętności został nagrodzony indeksem na studia I i II stopnia w WSL, zaproszeniem na płatne praktyki do firmy Kuehne + Nagel oraz wieloma atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.
Paweł, jak i pozostałe grono 70 finalistów przeszedł niełatwe eliminacje – etap okręgowy i szkolny, do którego przystąpiło niemal 7,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Obok Pawła na podium znaleźli się – Paweł Węgrzyniak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, który już po raz drugi z rzędu zajął drugie miejsce podium oraz Jacek Kapral, maturzysta z Zespołu Szkół w Częstochowie – miejsce trzecie. Zdobyte przez uczniów punkty zadecydowały także o tym, że zaszczytny tytuł i wyróżnienie dla Najlepszej Szkoły VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafił do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, który w finale reprezentowało aż pięcioro uczniów. Podczas uroczystej gali ogłoszenia wyników w Wyższej Szkole Logistyki obecni byli nauczyciele, rodzice i przyjaciele olimpijczyków, a także szerokie grono przedstawicieli pracodawców, którzy często wśród finalistów olimpiady znajdują idealnych kandydatów do pracy w logistyce. Dla wielu młodych ludzi, sukces w olimpiadzie to największe życiowe osiągnięcie i otwarcie drogi do wymarzonego zawodu. Większość finalistów, jak i sam zwycięzca, planuje w przyszłości podjąć studia logistyczne, dalej się rozwijać i zdobyć ciekawą pracę w branży TSL.
- Udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej zmienił życie niejednego młodego człowieka. Wielu finalistów to dziś nie tylko wybitni studenci WSL, ale przede wszystkim świetni pracownicy międzynarodowych firm logistycznych – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Pracodawcy, każdego roku bacznie przyglądają się olimpijczykom i chętnie wspierają organizację olimpiady, widząc w niej źródło wartościowych kandydatów do pracy.
W zależności od zdobytego miejsca, olimpijczycy będą w pełni lub częściowo zwolnieni z czesnego na studiach w Wyższej Szkole Logistyki, a każdy z uczestników finału jest zwolniony z części pisemnej egzaminu zawodowego. Finaliści otrzymali także nagrody rzeczowe od sponsorów i fundatorów. Firma Emapa przekazała 10 zestawów programu Cartall Truck i Transport+, Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY -  zestaw SITA do nauki języków obcych oraz komputerowe kursy języka angielskiego. Dziesięciu najlepszych otrzymało upominki od Portu Lotniczego Poznań-Ławica, a pierwszych pięciu laureatów otrzymało zaproszenia na płatne staże w firmie Kuehne + Nagel.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Organizację olimpiady i promocję młodych talentów co roku wspierają sponsorzy. Złotymi Sponsorami VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są: Dachser, DPD Polska, STILL Polska, TimoCom Soft- und Hardware GmbH oraz Transics International. Sponsorzy Srebrni to: DB Schenker, JAS-FBG i Polski Komitet Narodowy EPAL.
Patronat medialny nad olimpiadą objęły: Pracujwlogistyce.pl, Spedycje.pl, Polska Gazeta Transportowa, Forumtransportu.pl, TSL Biznes, Logistyka a Jakość, Nowoczesny Magazyn, Transport i spedycja, NM.pl, Warehouse Monitor, log4.pl, Top Logistyk, logistyczny.com, etransport.pl, transportet.pl, portallogistyczny.com, logistyka.net.pl, edukacja.net, studia.net, dlaMaturzysty.pl, dlaStudenta.pl, Eurologistics, log24.pl.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.