Dodaj ogłoszenie o pracy


Ruszył nabór firm do programu Rewolucje TSL!

Polskie firmy transportowe mogą już zgłaszać się do I edycji nowatorskiego programu „Rewolucje TSL”. Wybrani uczestnicy mogą liczyć na nieodpłatny audyt, którego celem jest pomoc w usprawnieniu działania przewoźników w wybranych obszarach oraz promocja idei zrównoważonego rozwoju. Inicjatorem projektu jest DKV Euro Service wraz z grupą ekspertów, firm i wydawnictw branży TSL. Termin nadsyłania zgłoszeń do programu upływa 15 września 2014r.



Od dziś wszystkie firmy zainteresowane udziałem w programie Rewolucje TSL mogą zgłaszać swoją kandydaturę poprzez internetową stronę www.rewolucjetsl.pl. Znajduje się na niej specjalny formularz, który należy wypełnić i odesłać w celu zgłoszenia swojego udziału najpóźniej do 15 września. W drodze selekcji wyłonione zostaną dwie firmy, które mogą liczyć na bezpłatny „przegląd” oraz doradztwo w wybranych obszarach funkcjonowania.

Do udziału w Rewolucjach TSL zaproszone są wszystkie polskie firmy transportowe, które świadczą na co dzień profesjonalne usługi spedytorskie oraz posiadają park samochodowy o wielkości minimum 15 pojazdów.

Bezpłatny przegląd Twojej firmy
Motto programu Rewolucje TSL brzmi: Koszty a przychody, czyli jak nie podciąć sobie skrzydeł. Oznacza to, że wraz z partnerami Rewolucji TSL będziemy chcieli pokazać uczestnikom, gdzie warto ciąć koszty, a gdzie opłaca się inwestować, bądź też outsource’ować usługi. W praktyce, wszyscy uczestnicy projektu otrzymają fachowe wsparcie oraz porady w poszczególnych obszarach funkcjonowania firmy - w przypadku I edycji Rewolucji będą to: doradztwo prawne, finansowe, karty paliwowe i opłaty drogowe, jazda ekologiczna, organizacja przewozów oraz techniki sprzedaży. W każdym z tych obszarów zakładamy trzy etapy działań, które będą miały na celu kolejno: ocenić sytuacje wyjściową firmy, usprawnić obecne mechanizmy oraz wdrożyć nowe, a na koniec przedstawić efekty zmian w zestawieniu ze stanem początkowym.
Szczegółowy scenariusz przebiegu audytu dla każdego z powyższych obszarów oraz pełny regulamin uczestnictwa można znaleźć na stronie www.rewolucjetsl.pl

Twoja firma w wersji 2.0
Niewątpliwą korzyścią związaną z udziałem w programie jest fakt bezpłatnego udostępnienia przez organizatorów wybranych usług i produktów, z których uczestnicy programu będą mogli korzystać przez cały okres trwania audytu. Po jego zakończeniu, każda z uczestniczących firm otrzyma specjalny raport z podsumowaniem całości wykonanych prac. Dodatkowo przyznane zostaną także specjalne certyfikaty, potwierdzające podniesienie efektywności działania firmy, co z kolei zapewnić ma uznanie w branży – w tym także wśród potencjalnych klientów oraz partnerów danej firmy.

Organizatorzy Rewolucji TSL
Inicjatorem programu jest firma DKV Euro Service, która zaprosiła do współpracy doświadczonych partnerów z branży TSL – środowisko naukowe, wydawnictwa edukacyjne oraz firmy i ekspertów wyspecjalizowanych w usługach dla transportu. Audytu dokonają eksperci, którzy reprezentują firmy wchodzące w skład rady programowej: DKV Euro Service - usługi dla transportu, Eco Driving Academy PL- szkoła jazdy posiadająca akredytację IRU,  Iuridica - kancelaria prawna, operator systemu Trans.eu - oferujący jedno ze swoich rozwiązań – giełdę transportową, Sagan Consulting – finansowe rozwiązania dla firm, QUEST Change Managers – usługi konsultingowe. Patronat naukowy nad przedsięwzięciem objął prof. Zdzisław Kordel, kierownik katedry Gospodarki Przestrzennej w Uniwersytecie Gdańskim. Współorganizatorami ze strony mediów są wydawcy publikacji: magazyn Transport Manager, magazyn TSL Biznes, portal Pracujwlogistyce.pl oraz portal e-transport.pl.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.