Dodaj ogłoszenie o pracy


Poczta polska wyróżniona za jakość zagranicznych usług

W rankingu Światowego Związku Pocztowego (UPU) podsumowującym 2012 rok, Poczta Polska została wyróżniona w kategorii jakość zagranicznych usług kurierskich (EMS). Spośród 205 monitorowanych krajów zajęła 8 miejsce, otrzymując tym samym złoty dyplom.

Ocenie w rankingu podlegały m.in. skuteczność doręczenia, rejestracja danych w systemach informatycznych, jak i efektywność procesu reklamacyjnego. W przedstawionych kategoriach poszczególne wyniki jakości usług  Poczty ocenione zostały na poziomie 95-99 proc. W ubiegłorocznym rankingu, w tej samej kategorii Poczta Polska została nagrodzona srebrnym dyplomem.

Usługa kurierska EMS zapewnia dostarczenie przesyłki o wadze do 20 kg adresatom poza granicami Polski, w gwarantowanych terminach. Doręczenie do krajów europejskich następuje w ciągu 1-3 dni od wylotu samolotu z Warszawy, natomiast do krajów poza Europą w ciągu 3-6 dni od dnia wylotu. Przesyłki EMS docierają do ponad 170 krajów. Specjalne oznakowanie gwarantuje im pierwszeństwo obsługi u wszystkich operatorów na świecie. Zamówienia usługi można dokonać faksem poprzez kontakt telefoniczny oraz mailowo. Przesyłki odbierane są bezpośrednio od nadawcy, można je także nadać w wybranych placówkach pocztowych.
Wartość nadań zagranicznych paczek pocztowych wzrosła w zestawieniu roku 2012 do 2011 o 25 proc., Wśród krajów, do których kierowanych jest najwięcej nadań znalazły się m.in. Wielka Brytania, Niemcy oraz Stany Zjednoczone. Z kolei w odniesieniu do rynku krajowego, od początku 2013 roku Poczta Polska odnotowuje poprawę sprzedaży usług kurierskich realizowanych przez Pocztex – względem analogicznego okresu r. ub., tylko do lutego nastąpił 70 proc. wzrost wyników sprzedaży.
Światowy Związek Pocztowy (UPU) zrzesza obecnie 192 państwa,  promując współpracę międzynarodową w zakresie usług pocztowych. Organizacja ustala jednocześnie standardy przesyłek pocztowych, dba o rozwój tych usług oraz stanowi pomoc techniczną dla państw, które są jego członkami. Polska jest członkiem UPU od 1 maja 1919 roku.
(źr. Poczta Polska)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.