Dodaj ogłoszenie o pracy


Poczta Polska w usługach kurierskich wzrost o 70 proc.

Wzrost liczby obsługiwanych przesyłek o blisko 70 proc. - takie wyniki sprzedaży w styczniu tego roku w porównaniu do stycznia 2012 r. zanotował Pocztex – kurierskie ramię Poczty Polskiej. To najlepszy wynik w historii świadczenia tej usługi. W całym 2012 roku Pocztex dostarczył blisko 7 proc. więcej przesyłek niż rok wcześniej. Osiągnął to dzięki  obniżce cen i usługom dodanym, które Poczta wprowadziła jesienią ubr.
Jeśli chodzi o liczbę przesyłek nadanych za pośrednictwem Pocztexu, to wyniki osiągnięte w czwartym kwartale ub. roku były o ponad jedną trzecią lepsze w porównaniu do analogicznego okresu 2011. Był to też najlepszy czwarty kwartał w całej historii usługi, czyli od 1997 roku.
Poczta Polska w ubiegłym roku  znacząco obniżyła stawki za usługi kurierskie. - To jeden ze sposobów odzyskiwania rynku. My cen nie zamierzamy podwyższać, w przeciwieństwie do innych firm. Prognozujemy, że w tym roku część firm kurierskich po latach obniżania cen w końcu je podniesie. Chodzi o zwiększenie dochodowości. Obecnie operatorzy dostarczają coraz więcej przesyłek niskomarżowych, generowanych przez rynek e-commerce – podkreśla Sławomir Żurawski dyrektor Biura Rozwoju Usług KEP w Poczcie Polskiej.
W ramach usługi, klienci mogą korzystać z dodatkowych rozwiązań, jak np. ubezpieczenie w cenie do 1000 zł czy powiadomienie odbiorcy SMS-em lub e-mailem o nadaniu przesyłki. Jako jedyny duży dostawca logistyczny w Polsce, Pocztex oferuje w miastach do 100 tysięcy mieszkańców dostarczenie przesyłki do godziny 8 rano. Atutem Pocztexu jest również możliwość szybkiej wypłaty kwoty pobrania za doręczony do klienta towar do trzech dni (średni czas dla rynku to około sześć dni).
(źr. Poczta Polska)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.