Dodaj ogłoszenie o pracy


Prowadzisz firmę w Małopolsce, startuj po tytuł „Dobry Pracodawca”

Firmy z całej Małopolski mogą ubiegać się o tytuł Dobrego Pracodawcy 2015. Ingeus, firma specjalizująca się aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie oraz Urzędami Pracy z Krakowa, powiatu krakowskiego, Bochni i Nowego Targu, wyróżnią najlepszych małopolskich pracodawców. Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Władysława Kosiniaka-Kamysza, Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Marka Sowy, Marszałka Województwa Małopolskiego, Jerzego Millera, Wojewody Małopolskiego oraz Loży Małopolskiej Business Centre Club.  
Według danych GUS, w województwie małopolskim jest ponad 350 tysięcy firm oraz ponad 260 tysięcy osób prowadzących działalność gospodarczą. Małopolska zajmuje czwartą pozycję w kraju – po Mazowszu, Śląsku i Wielkopolsce. Chcąc wyróżnić najlepszych z pracodawców z tak ważnego regionu, powstała Akcja: Dobry Pracodawca. Wydarzenie wyróżnia firmy, które m.in. wspierają regionalny rynek pracy, pomagają rodzicom w łączeniu obowiązków zawodowych i domowych, współpracują z instytucjami rynku pracy, przestrzegają prawa pracy i innych wymogów formalnych działalności. Właśnie rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do drugiej edycji Akcji.
W Akcji: Dobry Pracodawca mogą uczestniczyć wszystkie przedsiębiorstwa, które zatrudniają pracowników na terenie województwa małopolskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Aby dołączyć do Akcji, należy wypełnić zgłoszenie na stronie internetowej www.dobry-pracodawca.pl i opisać, dlaczego firma zasługuje na tytuł Dobrego Pracodawcy 2015. Kolejnym etapem jest spotkanie z przedstawicielami Kapituły i zaprezentowanie firmy. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca września. Laureaci zostaną wyłonieni przez Kapitułę Akcji: Dobry Pracodawca, do której należą: Organizator (Ingeus) oraz Partnerzy - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie oraz cztery urzędy pracy w Małopolsce: powiatu bocheńskiego, krakowskiego, Krakowa i nowotarskiego.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.