Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS otwiera centrum logistyki medycznej

Firma UPS, otwiera w amsterdamskim porcie lotniczym Schiphol w Holandii - centrum spedycji lotniczej specjalizujące się w przesyłkach medycznych. To poszerzy znacznie możliwości europejskiego łańcucha dostaw towarów z kontrolowaną temperaturą. Najnowsza inwestycja UPS następuje sześć miesięcy po tym, jak firma poinformowała o przejęciu polskiej firmy Poltraf Sp. z o.o. specjalizującej się w dystrybucji produktów farmaceutycznych.

Nowy obiekt o powierzchni 600 mkw. spełnia wymogi GDP i został zaprojektowany pod kątem najwyższych standardów transportu farmaceutyków. W budynku znajdują się strefy temperaturowe od 15ºC do 25ºC oraz od 2ºC do 8ºC, a także systemy monitorujące i alarmowe, które zapewniają ochronę wrażliwych na temperaturę przesyłek medycznych. Operatorzy UPS przechodzą szczegółowe szkolenia i przestrzegają procedur przygotowanych specjalnie dla logistyki medycznej, aby zagwarantować, że produkty przychodzące i wychodzące z obiektu będą bezpieczne podczas transportu.
- Ze względu na rosnącą ilość preparatów biologicznych oraz produktów wrażliwych na temperaturę, a także zmieniające się przepisy w zakresie transportu farmaceutyków, obowiązujące w różnych regionach świata, firmy potrzebują kontroli i skuteczniejszej ochrony swoich produktów podczas transportu — powiedział John Menna, wiceprezes UPS ds. globalnej strategii w dziale Healthcare Logistics.
Nowe centrum UPS umożliwia korzystanie z  izolowanych palet oraz monitorowanie aktywnie kontrolowanych kontenerów. Personel UPS jest przeszkolony, aby zagwarantować odpowiednią obsługę oraz przestrzeganie instrukcji dostawców opakowań. Najnowsza inwestycja UPS następuje sześć miesięcy po tym, jak firma poinformowała o przejęciu polskiej firmy Poltraf Sp. z o.o. specjalizującej się w dystrybucji produktów farmaceutycznych. Transakcja ta poszerza zasięg europejskiej logistyki medycznej UPS, umożliwiając świadczenie usług klientom na rynkach medycznych w Europie Środkowej i Wschodniej. Wskutek przejęcia istniejąca europejska sieć logistyki medycznej UPS powiększyła się o trzy obiekty z zaawansowanymi systemami zarządzania magazynem, usługami gwarantowania jakości, a zespół UPS o doświadczony personel.
UPS oferuje firmom z branży medycznej i biotechnologii szeroką gamę specjalistycznych usług frachtowych oraz transportu i dystrybucji przesyłek. Sieć logistyki medycznej UPS świadczy także usługi całodobowego monitorowania i ochrony, kompletacji i etykietowania oraz zarządzania zamówieniami i rozliczeniami z odbiorcami. Usługi we wszystkich lokalizacjach dostępne są z poziomu jednej, globalnej platformy informatycznej do zarządzania zamówieniami. UPS pomaga firmom medycznym spełniać rygorystyczne, często skomplikowane wymagania regulacyjne, oferuje elastyczność w zmiennym środowisku biznesowym i obsługuje coraz większe grono międzynarodowych klientów.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.