Dodaj ogłoszenie o pracy


Kongres MODERN WAREHOUSE – innowacje magazynowe pod lupą

18-19 listopada 2015 r. w Airport Hotel Okęcie w Warszawie odbędzie się siódma edycja Ogólnopolskiego Kongresu Magazynowania i Logistyki MODERN WAREHOUSE organizowanego przez redakcję dwumiesięcznika „Nowoczesny Magazyn” i portalu branżowego NM.pl.


– W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa Sesję plenarną z moderowanymi dyskusjami, w której przyjrzymy się najgorętszym rynkowym trendom związanym z automatyką magazynową i systemami IT, wózkami widłowymi, powierzchniami magazynowymi i outsourcowaniem usług. Podobnie jak przed rokiem, w drugiej części kongresu proponujemy uczestnikom kongresu Ścieżki Tematyczne, które pozwalają sprofilować omawiane zagadnienia. Ścieżkę Dobrych Praktyk – cały panel tematyczny poświęcony analizie najbardziej interesujących wdrożeń i inwestycji z ostatniego roku, które zaprezentują osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie wybranych przez nas projektów z obszaru magazynowania i łańcucha dostaw. Ścieżkę Innowacji, gdzie skoncentrujemy się na tych innowacjach, które dopiero wchodzą do magazynów, jak i tych, które są już w polskich magazynach testowane. Będzie to okazja, żeby wymienić się opiniami na ich temat i poznać ich wady oraz zalety. Mocną, merytoryczną stronę uzupełni kolejne starcie sportowe IV Ogólnopolski Turniej Piłkarzyków Logistyków odbywający się każdego roku podczas wieczornego bankietu – mówi Anna Frąckowiak, redaktor naczelna „Nowoczesnego Magazynu”.
Każdego roku na kongresie spotyka się blisko 300 profesjonalistów: dyrektorów i kierowników magazynów; dyrektorów ds. zaopatrzenia; specjalistów ds. gospodarki materiałowej; dyrektorów i kierowników ds. logistyki; prezesów, dyrektorów generalnych i zarządzających; przedstawicieli wiodących firm z branży logistycznej i produkcyjnej.
– Już dziś zapraszam na listopadowy kongres osoby chcące poszerzyć wiedzę na temat usprawnień, które można wprowadzić w firmie, stosując nowoczesne rozwiązania magazynowe. Dostarczymy im dawkę solidnej wiedzy i inspiracji. MODERN WAREHOUSE to jedyny kongres w Polsce, który całkowicie koncentruje się na branży magazynowej i analizuje ją z perspektywy całego łańcucha dostaw – dodaje Anna Frąckowiak.

A w programie m.in.
Jeśli chcecie Państwo wiedzieć jakie trendy będą nadawać ton inwestycjom i optymalizacjom magazynowym w roku 2016, zapraszamy do udziału w prelekcjach i dyskusjach sesji plenarnej. W tym roku zagadnienia będą się koncentrować wokół takich tematów, jak:
I. Najgorętsze kierunki outsourcingu w branży logistycznej – sprawdzimy co outsourcować w roku 2015, jak outsourcować i kiedy. Przeanalizujemy zagrożenia i podyskutujemy o realnych korzyściach.
II. Magazynowa mapa Polski w roku 2015 – inwestycje deweloperów w różnych regionach Polski bezpośrednio wpływają na sytuację firm, które już działają na danym terenie. Będziemy dyskutować o najgorętszych lokalizacjach w roku 2015, planowanych inwestycjach i ich wpływie na rynek pracowników. Czy konkurencja wyssie pracowników także w Państwa regionie? Jak się na taka ewentualność przygotować.
III. Rynek wózków widłowych – na kilka miesięcy przed targami CeMAT spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: jakich maszyn oczekuje branża logistyczna w Polsce, a co oferuje rynek? Najnowsze trendy – ekologiczne, ekonomiczne, ergonomiczne, bezawaryjne, łatwe w obsłudze, bezpieczne? Czy producenci widlaków trafiają w oczekiwania rynku i jak rynek ocenia zaawansowane technologie, w które wyposażone są nowoczesne maszyny?
IV. Automatyka magazynowa – podczas ubiegłorocznej edycji kongresu MODERN WAREHOUSE wiele miejsca poświęcono analizie opłacalności inwestycji w automatykę magazynową. Temat wzbudził sporo kontrowersji. W tym roku kontynuujemy zagadnienie automatyki magazynowej w szerszym kontekście. Co kryje się za automatyką magazynową jutra? Kto się boi automatyki, a kto dostrzega w nich przewagę konkurencją?
I ŚCIEŻKA TEMATYCZNA – Ścieżka Dobrych Praktyk
Rok 2015 przyniósł w Polsce wiele nowych i nowoczesnych obiektów magazynów oraz interesujących projektów optymalizacyjnych. W ramach Ścieżki Dobrych Praktyk menedżerowie z konkretnych firm zdradzą kulisy swoich projektów. Opowiedzą, co zainicjowało inwestycję? jak firma przygotowywała się do inwestycji? jak przebiegał audyt, kto wspierał ich w projekcie i na jakie problemy natrafili na starcie? jak przebiegał etap wdrożenia? co zaskoczyło firmę w trakcie realizacji projektu i jak bardzo plany uległy weryfikacji? jak przebiegał rozruch oraz jakie efekty udało się uzyskać? jakimi wskaźnikami mierzono efektywność inwestycji i jaki jest jej efekt końcowy?
II ŚCIEŻKA TEMATYCZNA – Ścieżka Innowacji
Jakie rozwiązania mają szansę zagościć w polskich magazynach w najbliższych latach? Które nowinki technologiczne są już testowane w Polsce i na świecie? Kto inwestuje w innowacje i na jakim etapie są rozpoczęte projekty? W ramach Ścieżki Innowacji zaprezentujemy tajniki: robotów samojezdnych wykorzystywanych w magazynie, robotów ramieniowych do produkcji palet, Google Glass wykorzystywanych do komisjonowania, wózków samojezdnych (AGV), druku 3D w logistyce, dronów do monitorowania obiektów logistycznych, integratorów danych i systemów IT w technologii cloud computing.



Pełny program i więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.modern-warehouse.pl

Zgłoszenie udziału: www.modern-warehouse.pl/zgloszenie.html


UWAGA: Wyłącznie do 30 września 2015 r. obowiązuje niższa cena uczestnictwa w kongresie. Ilość miejsc jest ograniczona.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.