Dodaj ogłoszenie o pracy


GUS opublikował wyniki działalności rynku transportowego w roku 2014 r.

Główny Urząd Statystyczny opublikował kolejną edycję zestawienia statystycznego zawierającego podstawowe dane dotyczące wyników działalności rynku usług transportowych. W publikacji przedstawiono i omówiono aspekty warunkujące rozwój sektora usług transportowych (pod względem ekonomicznym i infrastrukturalnym) oraz jego działalność eksploatacyjną.
Publikacja zawiera również informacje o: przychodach, kosztach, wynikach finansowych, aktywach obrotowych, zatrudnieniu i wynagrodzeniach oraz o sieci komunikacyjnej, taborze transportowym, przewozach ładunków i pasażerów, przeładunkach w portach morskich oraz w portach lotniczych, statkach wchodzących do portów morskich, ruchu samolotów w portach lotniczych, ruchu pasażerów w portach lotniczych i morskich, o ruchu granicznym pojazdów według rodzajów pojazdów oraz o wypadkach drogowych.
Publikacja została opracowana na podstawie wyników badań statystyki publicznej, przy wykorzystaniu danych administracyjnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (centralna ewidencja pojazdów), Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Komendy Głównej Policji i Straży Granicznej oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a także danych Komisji Europejskiej i Urzędu Statystycznego Wspólnot Europejskich (EUROSTAT).

Raport można pobrać na stronie GUS klikając TUTAJ...

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.