Dodaj ogłoszenie o pracy


Promyk 2015 dla WSL – nagroda za współpracę ze szkołami średnimi

WSL Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich nagrodziło projekt Wyższej Szkoły Logistyki „WSL dla szkół średnich”. Program współpracy WSL ze szkołami ponadgimnazjalnymi wybrano spośród trzynastu uczelnianych projektów, zgłoszonych w kategorii „Promocja Uczelni i Nauki”. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 22 czerwca w Łochowie podczas XXV Konferencji Stowarzyszenia PRom.
PRomyk przyznawany jest corocznie za ponadprzeciętne osiągnięcia w obszarze komunikacji, praktyki i działań promocyjnych oraz marketingu w sektorze polskiego szkolnictwa wyższego. Ma uhonorować i docenić wartość pracy na rzecz uczelni i nauki oraz inspirować do podejmowania innowacyjnych i kreatywnych działań o szerokim zasięgu.
Taki zasięg ma z pewnością nagrodzony program „WSL dla szkół średnich”. Stanowi on jedyną na taką skalę w Polsce formę współpracy wyższej uczelni ze średnim szkolnictwem zawodowym. W ramach wielu realizowanych obszarów, uczelnia buduje wizerunek lidera kształcenia logistycznego, pełniąc rolę merytorycznego patrona dla niemal trzystu szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce.
„WSL dla szkół średnich” opiera się na bieżącej identyfikacji i rozwiązywaniu problemów kształcenia ponadgimnazjalnego w zawodach technik logistyk i technik spedytor. Narzędzia opracowane i wdrożone przez WSL dotyczą m.in. zapewnienia dostępu do pomocy dydaktycznych, oprogramowania i podręczników specjalistycznych oraz styczności z praktyką logistyczną, czy kształcenia nauczycieli na dedykowanych studiach podyplomowych.
Wyższa Szkoła Logistyki zwyciężyła po raz drugi w pięcioletniej historii konkursu „proMYK”. W premierowej edycji nagrodzony został projekt „Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna”. Inicjatywy, zgłaszane przez uczelnie ocenia jury, złożone z przedstawicieli opiniotwórczych mediów branżowych, agencji PR, a także uczelni akademickich i niepublicznych.

(źr. WSL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.