Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics rozpoczął rekrutację absolwentów uczelni wyższych na płatne programy stażowe

Absolwenci uczelni wyższych mogą aplikować na płatny staż w następujących obszarach: sprzedaż B2B, logistyka lotnicza oraz logistyka oceaniczna.


Dlaczego warto?
1. Program to świetny pas startowy do przyszłej kariery. W ubiegłych latach z 37 stażystów aż 86 proc. podjęło pracę w DB Schenker Logistics po ukończeniu stażu.
2. DB Schenker Logistics to firma dynamiczna, młoda, nastawiona na rozwój – co roku awansuje ok.180 pracowników, obejmując wyższe stanowiska lub większy zakres odpowiedzialności. Co więcej, aż 50 proc. spośród ponad 1900 pracowników to osoby poniżej 35 roku życia.
3. Staż w DB Schenker Logistics jest płatny, a stażyści mają dostęp do wszystkich świadczeń przysługujących pracownikom, m.in. zajęć sportowo-rekreacyjnych.

To się opłaca!
- Staż to doskonała szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Sales Consulting Trainee Programme dał mi możliwość rozwoju najważniejszych umiejętności, które są niezbędne do pracy w sprzedaży. Zajmowałam się m.in. przygotowywaniem ofert i wycen oraz utrzymywaniem stałych kontaktów z klientami. Dzięki tym zadaniom każdy dzień dostarczał ciekawych wyzwań i uczył mnie czegoś nowego. Udział w programie pozwolił mi spojrzeć szerzej na procesy zachodzące w branży logistycznej oraz poznać wielu wspaniałych ludzi z różnych szczebli organizacji – komentuje Maria Kozłowska, uczestniczka II edycji programu stażowego, obecnie doradca klienta w Oddziale Łódź DB Schenker Logistics.

Szczegółowe informacje na temat możliwości aplikacji na stronie: http://www.dbschenker-student.pl/

Więcej na temat DB Schenker dowiesz się z Wizytówki Pracodawcy TUTAJ...

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.