Dodaj ogłoszenie o pracy


Rusza 5. edycja Gospodarczych Malin – zgłoś kandydata i zagłosuj!

Gospodarcze Maliny to antynagrody dla tych, którzy szkodzili przedsiębiorczości bądź psuli standardy rynku kapitałowego.
17 grudnia rozpoczyna się 5. edycja Gospodarczych Malin – plebiscytu, którego celem jest wyłonienie osób i instytucji, mających w 2014 roku bardzo negatywny – bezpośredni lub pośredni – wpływ na polską gospodarkę.

Kandydatów można zgłaszać poprzez stronę www.malinyprp.pl.

Wyłanianie laureatów odbywa się dwustopniowo. W pierwszej fazie zgłaszane są kandydatury do Malin. Trzy najczęściej zgłaszane kandydatury z każdej kategorii stworzą finałową grupę, z której w głosowaniu internetowym zostaną wybrani najwięksi szkodnicy polskiej gospodarki w 2014 r. Na głosy w I etapie plebiscytu organizatorzy czekają do 24 grudnia do północy, kiedy to wyłoniona zostanie finałowa trójka w każdej z kategorii. Zwycięzców poznamy w drugim etapie głosowania, który zakończy się 31 grudnia 2014 r. o północy. Uroczyste ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi natomiast 8 stycznia 2015 r.
Organizatorem konkursu Gospodarcze Maliny 2014 są Pracodawcy RP i „Rzeczpospolita”.

Gospodarcze Maliny przyznawane będą w następujących kategoriach:
•    Instytucja,
•    Polityk,
•    Przedsiębiorca.

W każdej kategorii będzie przyznana jedna Malina.

(źr. Pracodawcy RP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.