Dodaj ogłoszenie o pracy


Ruszyła 6. Olimpiada Logistyczna MWSLiT

W połowie listopada wystartowała 6. edycja Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu (MWSLiT) we Wrocławiu dla wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wydarzenie to na stałe zostało umieszczone w kalendarium uczelni i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i patronów.



Patronat merytoryczny nad Olimpiadą Logistyczną sprawuje The Chartered Institute of Logistics and Transport (UK) – Polska - organizacja zrzeszająca profesjonalistów z branży TSL, której celem jest propagowanie, wspieranie wiedzy, nauki o logistyce i  transporcie. Ideą Olimpiady jest wyłonienie najbardziej uzdolnionych uczniów, którzy posiadają potencjał do pracy w zawodzie logistyka.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, Olimpiada zostanie przeprowadzona zgodnie z Regulaminem i według określonego harmonogramu:
• I etap – wirtualny (osoby logują się na przygotowanej przez organizatora platformie),
• II etap – wirtualny (osoby logują się na przygotowanej przez organizatora platformie),
• III etap – w siedzibie MWSLiT we Wrocławiu.

Najważniejsze terminy 6. Olimpiady Logistycznej MWSLiT:
• I etap   – 15.11.2016 r. – 19.02.2017 r.
• II etap  – 28.02.2017 r. – 26.03.2017 r.
• III etap – 31.03.2017 r.
• Uroczyste wręczenie nagród – 31.03.2017 r.

Wszystkich uczniów zainteresowanych tematyką TSL zapraszamy do zarejestrowania się na platformie konkursowej!

W tym roku patronat nad 6. Olimpiadą Logistyczną objęły firmy: CCC,  CRUSAR, FF FRACHT, LOGINTRANS ,VOS LOGISTICS POLSKA.
Patronami medialnymi zostali: etransport.pl, eurologistics.pl, forumtransportu.pl, logistyczny.com, Log24.pl, Pracujwlogistyce.pl, top logistyk, truckerslife.eu.

Więcej informacji na stronie: www.olimpiadalogistyczna.mwsl.eu

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.