Dodaj ogłoszenie o pracy


III Trójmiejskie Warsztaty Spedycyjne!

 

PARTNERZY


PATRONI                                                                                                                     ORGANIZATOR

           

   

Już po raz 3. zapraszamy do udziału w Trójmiejskich Warsztatach Spedycyjnych, tym razem nt. Ścieżki optymalizacji obsługi ładunków w spedycji morskiej w praktyce!

które odbędą się 9 października 2015 r. na Uniwersytecie Gdańskim w Sopocie!

Spotkanie dedykowane jest kadrze kierowniczej firm spedycyjnych, działów spedycji morskiej oraz spedytorom!

Podczas spotkania dowiesz się jak wykorzystać narzędzia informatyczne dedykowane spedycji morskiej: specjalizacja, procesowe podejście do obsługi klienta, elastyczność i otwartość na integrację z oprogramowaniem zewnętrznym. Do tego nauczysz się planowania i wykorzystania siatki połączeń i rozwiązań intermodalnych związanych z odwozem i dowozem kontenerów z / do portów morskich, a także co możesz zaproponować Klientom w zakresie serwisu portowego w kontekście planów rozwoju Portu Gdańsk i DCT. Nauczysz się korzystać z ułatwień w zakresie kontroli granicznych - Pakiet 24 oraz zapoznasz się analizą kosztową frachtów morskich, co ułatwi ci kosztorysowanie usług spedycyjnych na rok 2016 r. A w trakcie przerw zapraszamy do Networkingu i wymiany kontaktów!

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednakże wymaga potwierdzenia, e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , w treści którego należy podać: imię i nazwisko, stanowisko oraz kontakt telefoniczny i emailowy zgłaszanych uczestników. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłaszanie nie więcej niż dwóch przedstawicieli z jednej firmy. Potwierdzenia udziału przyjmowane będą do 2 października 2015 r.  Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 535 448 544.

W programie*:

09.30 – 10.00 – rejestracja uczestników, kawa powitalna, networking uczestników,
10.00 – 10.10 – otwarcie – Beata Trochymiak Pracujwlogistyce.pl, dr Ernest Czermański Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiczny

10.10 – 11.10 – Nieodkryte dobrodziejstwa z intermodalu (case studies) – Lidia Dziewierska, prezes zarządu Loconi Intermodal SA.

11.10 – 12.10 - interLAN SPEED intermodalnie - praktyczne aspekty wykorzystania kompleksowego narzędzia IT do obsługi spedycji morskiej (case study) - Patryk Grzelak, dyrektor zarządzający interLAN, Joanna Dunowska, koordynator Działu Wdrożeń interLAN, oraz Kajetan Jagłowski, dyrektor spedycji morskiej PEKAES.

12.10 – 12.40 - Plany rozwoju Portu Gdańsk w kontekście zwiększenia możliwości obsługi ładunków i dostępności dla różnych środków transportu - Monika Wszeborowska, dyrektor Biura Marketingu Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA

12.40 – 13.20 – przerwa na lunch

13.20 – 14.00 - Możliwości optymalizacji obsługi kontenerów w DCT Gdańsk teraz i w przyszłości – Marcin Kamola, business development manager DCT Gdańsk SA.

14.00 – 14.40 – Praktyczne aspekty funkcjonowania systemu Porty 24h - koordynacja kontroli służb granicznych w portach morskich – Ryszard Szwedow, naczelnik Wydziału Obsługi Przedsiębiorców Izby Celne w Gdyni, Robert Otlewski starszy ekspert Służby Celnej IC Gdynia,

14.40 – 15.10 - Analiza rynku morskiego w zakresie wahań kosztów frachtu morskiego w perspektywie roku – dr Ernest Czermański, Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiczny.

15.10 – 15.30 – dyskusja i podsumowanie
15.30 – 16.00 – kawa pożegnalna, networking.

Zapraszam do udziału!
Beata Trochymiak
Pracujwlogistyce.pl

*UWAGA! Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

PATRONI MEDIALNI WYDARZENIA

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.