Dodaj ogłoszenie o pracy


JAS-FBG Spedytorem Roku 2014

Podczas XVI Kongresu Spedytorów, organizowanego przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki, wręczono tytuł dla najlepszego Spedytora Roku, wręczanego co roku w ramach Konkursu na Spedytora Roku, który przeprowadza Polska Izba Spedycji i Logistyki z Gdyni.
Spedytorem Roku 2014 została spółka JAS-FBG S.A. To już siódma z rzędu wygrana tej spółki w tym Konkursie (w roku 2013 firma otrzymała wyróżnienie specjalne).
- Już po raz szósty, niemal z rzędu (bo w 2013 roku było to wyróżnienie specjalne), nasza praca została doceniona tytułem Spedytora Roku. Taki wyraz uznania traktujemy jako zobowiązanie i jednocześnie wyzwanie. Zdajemy sobie sprawę, że będziemy musieli włożyć jeszcze więcej wysiłku, by osiągnąć sukces. Kryteria Konkursu Polskiej Izby Spedycji i Logistyki na Spedytora Roku są wielowątkowe; analiza wyników finansowych firmy stanowi zaledwie jedno z nich. Dużą wagę przykłada się do profesjonalizmu pracowników, który wyraża się między innymi poziomem wykształcenia, zwłaszcza związanego z pracą spedytora. To on ponosi większość odpowiedzialności za jakość świadczonej usługi i w konsekwencji za skutek finansowy swojej aktywności. Jeśli natomiast chodzi o wyróżnik firmy na tle rynku, to nie staramy się z nikim porównywać. JAS-FBG S.A. rozwija się we własnym tempie i rytmie, nie starając się nikogo gonić, ani nikomu uciekać. To, co nas wyróżnia na tle rynku i konkurencji, najlepiej scharakteryzowaliby inni uczestnicy rynku, zwłaszcza klienci, a też i z pewnością konkurencja – powiedział Jarosław Domin, prezes zarządu JAS-FBG S.A.
W tym roku jury Konkursu Spedytor Roku przyznało tylko jedną nagrodę w tej rywalizacji, decydując się nie klasyfikować zgłoszonych do Konkursu firm pod względem ich wielkości. Do kryteriów oceny firm należały m.in. struktura sprzedaży, liczba zatrudnionych pracowników, liczba pracowników z wykształceniem wyższym, średnim i podstawowym, liczba pracowników mających dyplom FIATA, liczba pracowników znających języki obce, liczba pracowników uczestniczących w szkoleniach zewnętrznych i wewnętrznych oraz analiza wyników finansowych.
Tegoroczny Kongres Spedytorów odbył się pod hasłem „Kondycja branży TSL w Polsce”. Jego celem była ocena sytuacji rynkowej w poszczególnych gałęziach transportu i spedycji, w sferze popytu i podaży usług w ich technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych aspektach oraz określenie elementów pozytywnych, jak również mankamentów mogących ograniczać rozwój rynku w przyszłości.

(źr. JAS-FBG S.A.)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.