Dodaj ogłoszenie o pracy


To z powodu stresu zmieniamy coraz częściej pracę!

Ponad dwie trzecie pracowników uznaje stres za główny powód ich rezygnacji z pracy lub bezpośrednią przyczynę rozważenia decyzji o możliwym odejściu – tak wynika z globalnej ankiety Monster.com.

Monster.com – łączy kandydatów z ich wymarzoną pracą – na swojej stronie poprosił użytkowników odpowiedź na pytanie: „Czy stresujące warunki zmusiły Cię kiedykolwiek do zmiany miejsca pracy?”. Prawie 40 proc. respondentów odpowiedziało, że zrezygnowało ze stresogennej posady, a blisko jedna trzecia (32 proc.) poważnie myśli o złożeniu wymówienia z właśnie takich powodów. Pozostałe 28 proc.  badanych nie rozważa zmiany pracodawcy, nawet  w wyniku warunków niesprzyjających ich komfortowi psychicznemu.

Wrażliwi Francuzi i Brytyjczycy
Stresujące środowisko pracy najbardziej przeszkadza Francuzom i Brytyjczykom – prawie połowa z nich odeszła z firmy, podając za powód przemęczenie spowodowane wysokim poziomem stresu. Tylko 10 proc. francuskich respondentów nie planuje zmiany pracodawcy z takiego powodu. 44 proc.  Kanadyjczyków i 42 proc. Amerykanów  podjęło decyzję o zmianie pracodawcy właśnie z powodu stresu. Najbardziej odporną narodowością okazali się mieszkańcy Indii – prawie 60 proc. z nich deklaruje, że nie zrezygnuje z posady, pomimo że 20 proc. z nich uznaje swoje zajęcie za zbyt obciążające psychicznie.

Jak walczyć ze stresem w pracy?
Ćwiczenia fizyczne to nasi najlepsi sprzymierzeńcy w walce ze stresem. Dlatego warto znaleźć czas na odrobinę ruchu. Nawet wyjście na mały spacer w ramach przerwy na lunch czy wyjście z autobusu przystanek wcześniej i spacer do pracy, potrafią zdziałać cuda oraz doskonale wpłynąć na mózg oraz ciało.
Zarządzanie własną pracą może być trudne, ale zdolność odmawiania ludziom to bezcenna umiejętność. Ważne, by pozostać entuzjastycznie nastawionym. Zawsze przychodzi moment obłożenia dużą liczbą obowiązków, jeśli z tego powodu nie uda się wykonać wszystkich zadań na czas, warto zmienić plan i przenieść ich realizację na inny dzień.
Często zdarza się, że pomimo ciężkiej pracy, nie udaje się perfekcyjnie wykonać wszystkich powierzonych zadań. Zbyt wygórowane ambicje mogą powodować napięcie. Dlatego lepiej nie odbierać drobnych niepowodzeń w kategorii osobistej porażki.
Jeśli czynników wywołujących stres jest dużo – warto spisać je  w formie listy.  To najlepsza metoda do zdiagnozowania, a następnie zminimalizowania przyczyn zmęczenia psychicznego. W przypadku, gdy elementów wywołujących zmęczenie jest zbyt dużo, prawdopodobnie nadszedł czas, by poszukać innego zajęcia, dostosowanego do stylu pracy i temperamentu.
Zbyt długie skrywanie napięć nie jest rozwiązaniem długoterminowym i nieuchronnie prowadzi do eskalacji. Aby uniknąć wybuchu, warto porozmawiać z przyjacielem lub zaufanym współpracownikiem, któremu można powierzyć swoje obawy.
Globalna ankieta Monster.com jest cyklem ankiet o różnorodnej tematyce związanej z karierą, ekonomią i miejscem pracy. Wyniki sondażu zostały przygotowane na podstawie głosów oddanych przez osoby odwiedzające portal Monster.com, od 3-17 marca 2014 roku. Każdy głos liczony jest tylko raz. Sondaże nie mają charakteru naukowego, odzwierciadlają opinie tych użytkowników Internetu, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w badaniu.
Monster.com

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.