Dodaj ogłoszenie o pracy


6. Kopernikańskie Dni Logistyki

Już po raz szósty Koło Naukowe Logistyki „Logitor”, działające przy Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, organizuje Kopernikańskie Dni Logistyki.

Ponad 30 osób weźmie udział w kolejnej edycji tej konferencji. Uczestnicy wezmą pod lupę „Problemy współczesnej logistyki”, co jest w tym roku hasłem przewodnim wydarzenia. Do Torunia przyjadą studenci z całej Polski: z Warszawy, Łodzi, Szczecina, Poznania, Gdyni oraz z Bydgoszczy.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia 2018 roku w Toruniu. Każdy student miał możliwość przygotowania referatu zgodnego z przedstawioną tematyką konferencji.

Pierwszego dnia uczestnicy będą mogli przedstawić swoje prace uczestnikom w formie prezentacji. 9 kwietnia będzie także okazją do wygłoszenia krótkich przemówień przez przedstawicieli firm partnerskich, które także będą nawiązywać do problemów, z którymi mierzy się współczesna logistyka. Drugi dzień pozwoli uczestnikom VI Kopernikańskich Dni Logistyki wziąć udział w warsztacie nawiązującym do tematu przewodniego konferencji. Konferencja da możliwość wymiany informacji i ciekawostek o logistyce między studentami. Jej celem jest także budowanie nowych, ciekawych relacji międzyuczelnianych. Ponadto, atutem takich konferencji jest możliwość poznania potencjalnych pracodawców z innych regionów, niż te, w których studiują uczestnicy. Pamiątką, tego wydarzenia, będzie umieszczenie wspomnianych referatów w specjalnej publikacji konferencyjnej.

Wszystkie szczegółowe informacje umieszczane są na facebook'owym wydarzeniu, link do strony: https://www.facebook.com/events/1878378512473247/, 

Wszelkie pytania kierować można organizatora - Koła Naukowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.