Dodaj ogłoszenie o pracy


Transport Week 2018 – Nowe Horyzonty

8. edycja Transport Week, jednej z najbardziej utytułowanych imprez branżowych powróci do Gdańska w dniach od 6 do 8 marca 2018 roku. Wydarzenie raz jeszcze zgromadzi głównych udziałowców z branży TSL. Uczestnicy przyjrzą się obecnym i nadchodzącym projektom rozwoju infrastruktury portowej w Polsce i Europie oraz możliwościom oferowanym przez Nowy Jedwabny Szlak.

Rok w rok, Transport Week staje się miejscem spotkań wysoce zaangażowanych uczestników ze wszystkich zakątków branży transportowej i logistycznej. Przedstawiciele portów i terminali, operatorzy kolejowi, właściciele linii żeglugowych, firmy konsultingowe, a także oficjele rządowi – niewiele imprez branżowych może pochwalić się tak różnorodną grupą słuchaczy i prelegentów.

Transport Week 2018 otworzy preludium, podczas którego delegaci będą mieli okazję uczestniczyć w debacie poświęconej planom rozwoju infrastruktury na Pomorzu w nadchodzących latach, aż do roku 2030. Dodatkowo goście, którzy zjawią się w przeddzień głównej części konferencji, będą mieli okazję do nabrania sił przed wydarzeniem przy lampce szampana.

Dzień pierwszy dotyczyć będzie obecnych oraz nadchodzących projektów z zakresu rozwoju branży portowej w Polsce i Europie. Podsumowanie sytuacji na rynku portowym, zawierające bliższe spojrzenie na błędy, których należy unikać, a także rozwiązania, które warto stosować przygotuje grunt pod dalsze dyskusje.
Największe polskie porty morskie – Gdańsk, Gdynia oraz Szczecin-Świnoujście, a także goście z Rotterdamu, Sztokholmu, Helsinek i Wilhelmshaven, zostali zaproszeni, aby podzielić się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami w kwestiach planowania inwestycji. Panel dyskusyjny, poświęcony zagadnieniom związanym z finansowaniem rozwoju infrastruktury, posłuży za podsumowanie tej części wydarzenia. Planowanie przestrzenne, koegzystencja portów i miast oraz wpływ automatyzacji na planowanie rozwoju portów i terminali, to tematy sesji zamykającej dzień pierwszy konferencji. W trakcie dnia pierwszego odbędzie się również przygotowana w ścisłej współpracy z magazynem „Namiary na Morze i Handel” konferencja „Intermodalne short sea”. Więcej informacji o tym spotkaniu już niebawem.

Po długim i obfitym w wrażenia dniu konferencji, jej uczestnicy będą mieli okazję do chwili relaksu podczas ekskluzywnego koktajlu networkingowego, który odbędzie się w Olivia Sky Club w Gdańsku. Gwoździem programu będzie kolejna edycja gali wręczenia nagród Baltic Trendsetters Club. Możliwości oferowane przez Nowy Jedwabny Szlak oraz inicjatywę One Belt One Road będą przedmiotem dyskusji dnia drugiego. Czy Nowy Jedwabny Szlak to mile widziana szansa na dalszy rozwój dla bałtyckiego i europejskiego sektora logistycznego? To pytane, na które znajdziemy odpowiedź.

Regulacje prawne, wykorzystanie potencjału oferowanego przez Jedwabny Szlak, rola Polski, jako kolejowych wrót prowadzących na Bliski Wschód, usługi interkontynentalne z punktu widzenia operatorów drogowych i kolejowych, a także Cyfrowy Jedwabny Szlak. To tylko niektóre z zagadnień, które zostaną poruszone podczas wydarzenia.Konferencja odbędzie się w Centrum Kongresowym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.


Dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowej konferencji: http://www.transportweek.eu/

Organizatorem wydarzenia jest Actia Forum sp. z o.o.
ul. Pułaskiego 8
81-368 Gdynia
Telefon: +48 58 627 2467
Fax: +48 58 627 2427
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.