Dodaj ogłoszenie o pracy


„Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2012”

 

Polski oddział Instytutu Great Place To Work® Institut ogłosił już po raz czwarty Listę „Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce”. Wśród laureatów znalazł się DHL Express (Poland). Firma zajęła V miejsce. Lista Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce to najważniejszy obiektywny ranking przeprowadzany corocznie wśród polskich pracodawców. Honoruje polskie przedsiębiorstwa stosujące wyjątkowe praktyki i programy zarządzania zasobami ludzkimi zgodnie z Modelem Great Place to Work®. Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 28 marca w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wyróżniono 17 firm w dwóch kategoriach oraz przyznano dwie nagrody specjalne. Lista honoruje polskie przedsiębiorstwa promujące wartości wiarygodności, szacunku, uczciwości, dumy i koleżeństwa w relacjach między kierownictwem i pracownikami.


Firma DHL Express (Poland) znalazł się na 5 miejscu wśród laureatów IV edycji Listy Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce w 2012 roku. W badaniu DHL Express uczestniczyło 700 pracowników losowo wybranych przez instytut. Nagrodę odebrała Anna Goleniowska, dyrektor ds. personalnych DHL Express (Poland), która zwróciła się do publiczności słowami - DHL jest wspaniałym miejscem pracy, bo pracują tu wspaniali ludzie. Zaufanie, którym nas obdarzają nasi pracownicy jest dla nas motorem napędowym do działania. Stale podejmujemy coraz to nowe aktywności w dziedzinie szeroko pojętego zarządzania zasobami ludzkimi dążąc do tego, aby zgodnie z najnowszymi trendami zarządzania, budować przyjazne środowisko pracy. Takie wyróżnienie jak to dzisiejsze tym bardziej jest dla nas motywujące i zobowiązujące do dalszej pracy. Wiemy, że jesteśmy dobrzy, ale chcemy być doskonali.

 

Metodologia badań oparta jest na anonimowych ankietach elektronicznych oraz papierowych. O pozycji firmy na Liście decyduje łączna ocena dwóch aspektów: wyniku ankiety pracowniczej (wskaźnik zaufania Trust Index©) oraz audytu kultury organizacji i stosowanych programów i praktyk HR (Culture Audit©). Badanie pracowników ma ponad dwudziestoletnią historię i jest największym globalnym badaniem jakości miejsc pracy na świecie, realizowanym obecnie w 45 krajach. Corocznie uczestniczy w nim około 5 500 przedsiębiorstw, zatrudniających ogółem ponad 10 milionów pracowników. Obecnie Instytut Great Place To Work® współpracuje z wieloma najbardziej innowacyjnymi i odnoszącymi sukcesy firmami na świecie, aby tworzyć, badać i wyróżniać wspaniałe miejsca pracy.

- Badanie opiera się na modelu Great Place to Work®, w którym zaufanie jest kluczowym pojęciem. Jeśli pracownicy ufają kierownictwu firmy, są dumni ze wspólnych osiągnięć, a jednocześnie współpracują w atmosferze koleżeństwa, to nie wahają się powiedzieć, że ich firmy to „Wspaniałe Miejsca Pracy”. Średnio 75proc. pracowników firm wyróżnionych w tym roku ma właśnie taką opinię o swoim pracodawcy, podczas gdy w sondażu ogólnopolskim przeprowadzonym przez nas w lutym tego roku, tylko 42proc. osób wyraziło podobną opinię. Mamy do czynienia z różnicą wynoszącą aż 33proc. W ubiegłym roku ta różnica była znacznie mniejsza i wynosiła 24proc. Co to oznacza? Z jednej strony mamy do czynienia z gorszą w tym roku opinią o firmach w sondażu ogólnopolskim, ale z drugiej strony jakość wyróżnianych przez nas miejsc pracy jest wyższa w porównaniu z poprzednią edycją badania. Oznacza to, że w Polsce działają firmy prowadzące świadomą i konsekwentną politykę tworzenia jak najlepszych warunków pracy dla zatrudnionych. Owocuje to znakomitą opinią pracowników o firmie, wysokim poziomem zaufania do pracodawcy oraz zaangażowaniem. Każda firma prowadząca taką politykę wie, że to się opłaca – mówi Maria Zakrzewski, Prezes Zarządu GPTW Institute Polska.


W tegorocznej edycji wyróżniono 17 firm zatrudniających ogółem ok. 12 tys. pracowników. Ogółem przebadano 33 firmy, które łącznie zatrudniają ponad 59 tys. osób.

(źr. Great Place to Work® / DHL Express (Poland)

 

Laureatów nagrodzono w dwóch kategoriach: Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2012: Organizacje zatrudniające do 500 pracowników

Najlepsze Miejsca Pracy Polska 2012: Organizacje zatrudniające pow. 500 pracowników

Nazwa

Branża

Nazwa

Branża

1.

Novo Nordisk Pharma Sp. z o.o.

Biotechnologiczna i farmaceutyczna

1.

Sabre Polska Sp. z o.o.

IT/Software

2.

Microsoft Sp. z o.o.

IT/Software

2.

Grupa IKEA w Polsce

Sieć Sprzedaży Detalicznej

3.

Bristol-Myers Squibb w Polsce

Biotechnologiczna i farmaceutyczna

3.

Atos

IT/Consulting

4.

SAS Institute Sp. z o.o.

IT

4.

Elica Group Polska sp. z o.o.

Produkcyjna: AGD

5.

SC Johnson Sp. z o.o.

FMCG/Chemiczna

5.

DHL Express (Poland)

Transportowa

6.

Hitachi Data Systems (Polska)

Usługi finansowe /Księgowość

6.

Phoenix Contact WIELKOPOLSKA Sp. z o.o.

Produkcyjna: elektronika

7.

Hilti (Poland) Sp. z o.o.

Budowlana

8.

LG Chem Poland Sp. z o.o.

Produkcyjna: elektroniczno - chemiczna

9.

SKOK Ubezpieczenia

Usługi finansowe /Ubezpieczenia

10.

Medtronic Poland

Sprzęt medyczny

11.

OCHNIK Sp. z o.o.

Sieć sprzedaży detalicznej

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.