Dodaj ogłoszenie o pracy


Co trzeci pracownik firmy TSL przyjąłby bez wahania ofertę pracy od headhuntera

Na początku marca, zapytaliśmy Państwa, na ile zainteresowaliby się Państwo nową ofertą pracy od headhuntera i co by Was przekonało do zmiany miejsca pracy.

Jedna trzecia naszych respondentów (34 proc.)  - na pytanie „Czy zainteresowałbyś się ofertą nowej pracy od headhuntera /agencji pracy” bez wahania przyjęłoby nową ofertę pracy. Tak stanowcza odpowiedź może sugerować, że taki odsetek zatrudnionych w branży TSL nie jest zadowolonych z obecnego miejsca pracy. To sporo, bo to oznacza tak samo wysoki poziom rotacji, a co za tym idzie problemy części pracodawców z obsadzeniem stanowisk specjalistami. Tylko zaledwie 5 proc. biorących udział w badaniu (a więc co 20 pracownik) odrzuciłoby propozycję nowej pracy z uwagi na spełnienie oczekiwań w obecnym miejscu zatrudnienia.  Nieco więcej, bo 8 proc. naszych czytelników ostrożnie podeszłoby do takiej oferty pracy, z uwagi na to, że nie wiadomo czego mogliby się spodziewać w nowej firmie.

Prawie 20 proc., zainteresowałoby się ofertą pracy od headhuntera, tylko w przypadku wyższego wynagrodzenia, niż w obecnym miejscu pracy. Tyleż samo potwierdziło chęć zmiany, jeśli miałoby wyższe możliwości rozwoju zawodowego - w tym przypadku około 18 proc. zdecydowałoby się na przejście do innej firmy. Nieco trudniej jest skusić kandydata wyższym stanowiskiem, tylko 8 proc. ankietowanych wskazało, że wyższe stanowisko skusiłoby ich do zmiany pracy. Tyleż samo, bo ok. 8,5 proc. wykorzystałoby propozycję oferty od headhuntera do negocjowania lepszych warunków pracy u obecnego pracodawcy.

Wyniki tej sondy nie napawają optymizmem, bo w sumie na przyjęcie nowej oferty pracy od headhuntera skusiłoby się ok. 80 proc. respondentów. Naszym zdaniem oznaczać to może jedno - rynek TSL nie spełnia oczekiwań jako rynek pracy i wydaję się, że firmy nie nadążają za jego zmianami i oczekiwaniami pracowników.  

Dziękujemy za udział w sondzie i zapraszamy do oddawania głosów kolejnym naszym badaniu.

Czy zainteresowałbyś się ofertą nowej pracy od headhuntera /agencji pracy?
Tak, bez wahania – 34 proc.
Nie, gdyż obecne miejsce pracy spełnia moje oczekiwania – 5 proc.
Raczej nie, gdyż nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać w nowej firmie – 8 proc.
Tak, jeśli oferowane zarobki byłyby wyższe od obecnych – 18,5 proc.
Tak, jeśli zaoferowano by mi wyższe stanowisko – 8 proc.
Tak, jeśli otrzymałbym możliwości rozwoju zawodowego / uczestnictwa w szkoleniach – 18 proc.
Trudno powiedzieć, ale mógłbym wykorzystać tę sytuację i upomnieć się o podwyżkę albo lepsze dodatki do pensji – 8,5 proc.

(wyniki sondy Pracujwlogistyce.pl, marzec 2018, w której udział wzięło 300 osób)

Opr. BT/Pracujwlogistyce.pl

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.