Dodaj ogłoszenie o pracy


Rynek wózków widłowych „Widlak List 2017”

Portal Log4.pl opublikował raport “Widlak List 2017”. Raport stanowi kompendium wiedzy na temat rynku wózków widłowych, pierwotnego i wtórnego, zawiera analizę sytuacji gospodarczej w jakiej przyszło realizować sprzedaż. Jest to opracowanie zawierające dane szczegółowe o wózkach widłowych pozwalające na ocenę kierunku rozwoju rynku i trendach kształtujących popyt. Dane historyczne umożliwiają przygotowanie precyzyjnych strategii rozwoju wózków widłowych.

Raport podzielony jest na treść merytoryczną, gdzie publikowane są prezentacje z wdrożeń, komentarze i opinie z rynku logistyki sprzętowej oraz cześć analityczną prezentującą dane makroekonomiczne i statystyczne rynku wózków widłowych i rynków wspólnych. Raport “ Widlak List 2017” jest dla wszystkich działających w branży logistyki sprzętowej cennym źródłem informacji o zmieniającym się rynku wózków widłowych.

W raporcie “Widlak List 2017”,  opublikowano dane nt.:
•    sytuacji gospodarczej Polski, w jakiej rozwija się rynek wózków widłowych
•    rynku powierzchni przemysłowych i magazynowych,
•    rynku wózków widłowych w ujęciu ilościowym, według rodzaju, napędu  i udźwigu, analiza trendu w segmencie czołowych wózków widłowych
•    rynku wózków widłowych według World Integrated Trade Solution
•    rynku baterii trakcyjnych
•    rynku opon do wózków widłowych
•    rynku leasingu wózków widłowych
•    wartości rynku wózków widłowych

Analiza rynku wózków widłowych została wykonana przez członków Naukowego Koła Logistyki „Dialog”, działającego przy Katedrze Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Analiza rynku wózków widłowych w Polsce jest corocznym projektem członków Koła, którzy dzięki opracowywaniu poszczególnych rozdziałów doskonalą swoje umiejętności z zakresu analizy danych oraz przedstawiania ich w zrozumiały sposób. Projekt jest również okazją do sprawdzenia swoich sił w prowadzeniu skomplikowanego projektu badawczego.
Metodologia
Badania  i analiza rynku wózków widłowych wykonane  na podstawie danych Urzędu Dozoru Technicznego(UDT), Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), Ministerstwa Gospodarki (MG), European Manufacturers of Materials Handling (FEM), World Integrated Trade Solution (WITS), Związku Polskiego Leasingu (ZPL), ankiet zebranych od dostawców wózków widłowych oraz własnych danych portalu Log4.pl.

Raport dostępny na stronie https://log4.pl/wydania/widlak_list_2017/index.html
(red./źr. Lod4.pl)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.