Dodaj ogłoszenie o pracy


Gdzie jest najwięcej wypadków drogowych w Polsce?

Najwięcej wypadków w 2014 roku miało miejsce w Łodzi i Rzeszowie (w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców). Ich najwyższy odsetek ze skutkiem śmiertelnym odnotowano, jak wynika z raportów Policji - w Warszawie (62 ofiary), Łodzi (42) i Poznaniu (41). Do najbezpieczniejszych miast na mapie Polski należy Toruń, Białystok i Gorzów Wielkopolski.
Najczęstszą przyczyną kolizji jest nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Pijani kierowcy są natomiast postrachem dróg Łodzi, Krakowa, Opola i Warszawy – w tych miastach zginęło przez nich aż 150 osób w 2014 roku. Dla porównania w Gorzowie Wielkopolskim w 2014 roku nie odnotowano żadnego takiego zdarzenia  - wynika z raportu na temat wypadków drogowych porównywarki OC/AC - mfind.pl

W 2014 roku w całym kraju w wypadkach drogowych zginęło łącznie 3202 osób (wynika z raportów policyjnych. W miarę bezpiecznymi miastami pod tym względem – czyli takimi, gdzie liczba wypadków na 10 000 mieszkańców nie przekracza 7 – jest Poznań, Bydgoszcz, Zielona Góra, Warszawa, a także Lublin.  
Do głównych przyczyn wypadków drogowych można zaliczyć przede wszystkim nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe zachowanie wobec pieszego, brak odpowiedniej odległości między pojazdami, nadmierna prędkość, a także nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Bardzo niepokojącym źródłem wypadków jest także nietrzeźwość wśród kierowców. W 2014 roku Policja zatrzymała ponad 140 tysięcy pijanych kierowców. Do największej ilości kolizji z ich udziałem doszło w Łodzi – aż 42 zdarzenia. Kolejnymi miastami, w których prowadzący pod wpływem alkoholu spowodowali największą liczbę wypadków były: Kraków (39), Opole (36) oraz Warszawa (33).  

(red / źr. mfind.pl)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.