Dodaj ogłoszenie o pracy


Czego to ludzie nie wyślą? Najdziwniejsze rzeczy nadane w paczkach kurierskich

Przed świętami, zwłaszcza w okresie bożonarodzeniowym, kurierzy mają zazwyczaj pełne ręce pracy. I mogliby to znosić dzielnie, gdyby klienci nie wprawiali ich w osłupienie nadając czasami w paczkach coś co … ucieka, oddycha, pełza, wydziela dziwne zapachy, itp. Np. 600 tarantul, granaty, narkotyki i wiewiórki – to tylko niektóre z nietypowych rzeczy, które zdarzyło się nieświadomie transportować kurierom. Wyobraźnia i bezmyślność nadawców zdaje się nie mieć granic.

Kurier musi być czujny i uważny, bo to, co czasem znajduje na pace swojego samochodu, przechodzi najśmielsze oczekiwania.

Dyszące przesyłki! Koszaliński kurier zaniepokoił się, gdy w jednej ze swoich paczek usłyszał odgłos podobny do dyszenia. Zawartość przesyłki nie ruszała się ani nie wydzielała podejrzanego odoru, ale zmęczony oddech wydobywający się ze środka nie dawał dostawcy spokoju.  Kurier otworzył paczkę i znalazł w środku żywą jaszczurkę – gekona lamparciego. Mężczyzna nie dowiózł przesyłki pod wskazany adres - zawiózł gada do Koszalińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, gdzie zapewniono mu odpowiednie warunki bytowe. Łódzkich kurierów z kolei zaniepokoiło co innego – zawartość transportowanej przez nich paczki ruszała się i wydzielała przykry zapach. W środku znaleźli trzy jeże afrykańskie, upchane do małych wiaderek. Zwierzęta podróżowały w ten sposób przez trzy dni. Jeden z nich niestety nie przeżył. Większe szczęście miała wiewiórka, którą chciał nadać na poczcie pewien kielczanin. Próbę wysyłki udaremniła osoba stojąca za mężczyzną w kolejce. Nikt nie przeszkodził jednak Niemcowi, który przesyłką kurierską zdołał wysłać do Stanów Zjednoczonych łącznie ponad 600 tarantul z chronionego gatunku ptasznika czerwonokolanowego. Tarantule pochodziły z nielegalnej hodowli. Policja tropiła przestępcę przez dziewięć miesięcy, określając akcję kryptonimem „Operacja Spiderman”.

- Polskie Prawo Pocztowe zakazuje przewożenia żywych zwierząt - za wyjątkiem pszczół i ptaków, przewożonych pod warunkiem zapewnienia im dogodnych warunków podczas transportu. Mimo to tego typu procedery zdarzają się - podejmują się ich głównie osoby prowadzące nielegalne hodowle rasowych zwierząt. Zdarza się też, że przedmiotem handlu są zwierzęta z gatunków objętych ochroną. Na forach internetowych można znaleźć mnóstwo ogłoszeń nielegalnych hodowców, którzy wprost przyznają, że zwierzątko wyślą paczką. Staramy się uwrażliwić kurierów na to, by byli szczególnie czujni w przypadku wyczucia delikatnego choćby poruszenia w przesyłce, nietypowego zapachu, odgłosu czy temperatury paczki – komentuje Michał Jaglarz z AIN, firmy oferującej przesyłki międzynarodowe.

Kurier czy diler? W paczkach międzynarodowych można znaleźć nie tylko nielegalnie hodowane zwierzęta. Pewnemu Polakowi mieszkającemu we Francji udało się w ten sposób przesłać do Wrocławia półtora kilograma haszyszu. Nie miał jednak szczęścia i po powrocie do kraju przywitało go CBŚ. Kanadyjska policja z kolei pojmała ludzi przesyłających kurierem, jak gdyby nigdy nic, amfetaminę, kokainę, broń, a wśród niej… granaty. Sporym sprytem wykazali się przemytnicy z Buenos Aires, który przesyłali marihuanę niezawodnym kurierem międzynarodowym – gołębiem pocztowym! Trzech Argentyńczyków posługiwało się dwoma gołębiami, które odbywały dziennie po 20 lotów. Pomysł niemal genialny, jednak na nieszczęście handlarzy, jeden z gołębi został namierzony przez służby antynarkotykowe.

Paczka? Wygodny transport dla złodzieja! Chyba żadna z powyższych historii nie dorównuje pod względem pomysłowości dwójce złodziei z okolic Łodzi. Jeden mężczyzna zapakował drugiego do kartonu i nadał kurierem do Łodzi. Pod osłoną nocy złodziej wyszedł z paczki, okradł magazyn kurierski z przedmiotów o łącznej wartości 50 000 złotych, i wrócił z powrotem do swojej kryjówki. W Łodzi odebrał go kolega i gdyby nie fakt, że grabieżca zgubił w tirze swój telefon komórkowy, kradzież pewnie uszłaby im na sucho. Na podobny pomysł wpadł Chińczyk Hu Seng, choć jemu przyświecała romantyczna, a nie przestępcza idea. Zakochany chłopak chciał zrobić swojej dziewczynie niespodziankę. Wysłał się paczką na adres biura, w którym pracowała jego ukochana. Błędnie założył jednak, że podróż powinna zająć kurierowi 30 minut, tymczasem przeciągnęła się do trzech godzin. Chińczyk omal nie udusił się w grubym kartonie, którego nie zdołał rozerwać od środka. Zaraz po rozpakowaniu paczki przez dziewczynę, ledwie przytomny Chińczyk trafił do szpitala.

Opisane przypadki to historie, które stały się popularne dzięki mediom. Jeśli dysponujecie prywatnymi opowieściami, które przydarzyły się Wam lub Waszym znajomym, podzielcie się z nami pisząc i wysyłając do nas artykuł, co można zrobić na stronie Napisz Artykuł.

(Opr. red, na podst. inf. AIN)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.