Dodaj ogłoszenie o pracy


Raport „Leasing wózków widłowych 2013”

Na portalu log4.pl ukazało się drugie wydanie publikacji pt. „Leasing wózków widłowych 2013”, w której dokonano analizy aktywności firm świadczących usługi leasingowe, dla rynku wózków widłowych. Po raz pierwszy wzięto pod uwagę wielkość floty leasingu wózków widłowych. To pierwsze na rynku kompendium wiedzy o leasingu wózków widłowych, opracowane na potrzeby branży, ukazujące wartość rynku i wielkość flot wózków widłowych w leasingu. Analizy zawarte w opracowaniu pozwalają na określenie pewnych trendów, które widoczne są w gospodarce, a wpływają również na rynek leasingu wózków widłowych.

Według danych Związku Polskiego Leasingu sytuacja na tym rynku jest pochodną stanu gospodarki, a według ostatnich danych GUS za pierwsze półrocze tego roku, gospodarka nie jest obecnie w najlepszym stanie. W 2012 roku wartość umów leasingu wyniosła 31 225,5 mln PLN netto i była wyższa nominalnie o 83,4 mln PLN netto ( 0,27%) w stosunku do 2011 roku. Wartość umów na rynku maszyn i urządzeń wyniosła 11 132,2 mln PLN netto i była wyższa niż w poprzednim roku nominalnie o 335,70 mln PLN netto (3,11%), a klasyfikowane na tym rynku umowy leasingu wózków widłowych wyniosły 422,4 mln PLN netto,  nominalnie wyższe o 35 mln PLN netto (8,92%) liczone do 2011 roku. Jak widać z danych, rynek leasingu wózków widłowych ma się całkiem dobrze, niemniej utrzymała się tendencja malejąca, a pierwsza połowa 2013 roku jest tego potwierdzeniem.

Rynek nigdy nie jest „constans”, firmy leasingowe działające na rynku wózków widłowych, muszą zabiegać o klientów dostosowując swoje oferty do aktualnie zmieniających się trendów. W publikacji, przedstawiamy firmy, które są aktywne na rynku leasingu wózków widłowych i leasingują chociaż jeden wózek widłowy. Rynek wózków widłowych, posiada spory potencjał o nie znanej wartości, pewną miara jest wartość umów leasingowych, która jest znana, ale leasing to tylko jedna trzecia wszystkich zarejestrowanych w UDT wózków widłowych. W roku ubiegłym zarejestrowano w Urzędzie Dozoru Technicznego  15 655 wózków, w okresie największej prosperity zarejestrowanych było ponad dwadzieścia tysięcy wózków widłowych.  Na rynku nieruchomości przemysłowych jest niemal milion metrów pustostanów, które będą wykorzystane do celów dystrybucji i magazynowania towarów. Jest więc o co zabiegać, bo podstawowym narzędziem w magazynie jest wózek widłowy.

Raport „Leasing wózków widłowych 2013” dostępny jest na stronie: http://www.log4.pl/wydania/leasing_ww_2013/
(źr. za inf. Log4.pl)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.