Dodaj ogłoszenie o pracy


10 zasad bezpiecznego transportu

Wczoraj zakończył się cykl konferencji, które były podsumowaniem akcji "Rzetelny przewoźnik" przeprowadzonej przez giełdę ładunków Trans.eu. Podczas trzech spotkań, które miały miejsce we Wrocławiu, Krakowie i w Łodzi, przewoźnicy dyskutowali z przedstawicielami Policji, ITD, kancealrii prawnych i ubezpieczycieli o tym, jak uchronić się przed kradzieżami i wyłudzeniami ładunków w transporcie drogowym. W sumie w spotkaniach udział wzięło kilkaset osób.

 

Wynikiem wspólnych dyskusji i prac podjętych nad zbadaniem tego zjawiska, powstała broszura zawierająca 10 praktycznych porad, jak ochronić się przed kradzieżą i wyłudzeniem towaru w trakcie transportu.

W przygotowaniu broszury uczestniczyli praktycy: spedytorzy i kierowcy, a także funkcjonariusze Policji i WITD.

 

Bezpłatną broszurę pobrać można klikając na poniższy link: 

http://www.rzetelnyprzewoznik.pl/wp-content/uploads/2011/11/jak_uniknac_kradziezy.pdf

(źr. Trans.eu)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.