Dodaj ogłoszenie o pracy


Szukasz informacji o wdrożeniu Unijnego Kodeksu Celnego, przeczytaj…

Wdrożenie Unijnego Kodeksu Celnego nastąpi 1 maja 2016 r., w związku z tym Ministerstwo Finansów prowadzi szeroko zakrojoną akcję informacyjną, począwszy do spotkań i konferencji, aż po publikację materiałów informacyjnych, w tym pytań i odpowiedzi ekspertów.

Właśnie na stronie internetowej Ministerstwa Finansów opublikowano pakiet informacji i opisów zagadnień dotyczących najważniejszych zmian w przepisach celnych oraz odpowiedzi na zgłaszane przez przedsiębiorców w tym zakresie pytania, w tym również dotyczące zabezpieczenia długu celnego. Dodatkowo Służba Celna organizuje w dniu 25 kwietnia 2016 r. , konferencję dla przedsiębiorstw z serii „Służba Celna dla Biznesu 2016+" poświęconą najważniejszym zmianom w przepisach celnych, jakie nastąpią od 1 maja 2016 r. w związku z wejściem w życie pakietu prawnego Unijnego Kodeksu Celnego.  W pierwszej części konferencji przedstawiona zostanie informacja nt. wdrożenia prawa unijnego i krajowego oraz omówione zasady stosowania prawa i działania od 1 maja 2016 r. do czasu wejścia w życie nowelizacji ustawy Prawo celne. Druga część dedykowana jest głównie osobom, które ze względu na brak miejsc nie mogły wziąć udziału w poprzedniej konferencji 30 marca br. Zostaną zaprezentowane zagadnienia dotyczące zabezpieczenia długu celnego, procedur specjalnych i uproszczeń celnych. Konferencja będzie też transmitowana „on line" za pośrednictwem internetu. Szczegóły dotyczące transmisji będą udostępnione na witrynie Ministerstwa Finansów przed konferencją - www.mf.gov.pl/sluzba-celna
Więcej na temat konferencji na stronie zaproszenia.

(źr. MF)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.