Dodaj ogłoszenie o pracy


Wszystko o transporcie intermodalnym!

Praktycy odpowiadają na pytanie - czy i jak, można zarabiać na transporcie intermodalnym? Dzisiejsze, specjalne wydanie Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf jest efektem warsztatów szkoleniowych na temat organizacji dostaw w transporcie intermodalnym, które odbyły się 17 października 2013 r. w Gdyni. W spotkaniu udział wzięło ponad 130 osób. Było to pierwsze spotkanie w Polsce, poświęcone omówieniu strony praktycznej transportu intermodalnego przez  ludzi zajmujących się na co dzień intermodalem po stronie: operatora intermodalnego  - LOCONI Intermodal SA; terminala kontenerowego - BCT Gdynia SA; armatora promowego – Stena Line Freight; przewoźnika kolejowego – ERS Railways; Klienta – JYSK Polska.

Na kanwie ich wystąpień powstały artykuły, dzięki którym będą mogli się Państwo dowiedzieć, nie tylko jak przebiegają poszczególne procesy i etapy organizacji dostaw z wykorzystaniem połączeń intermodalnych, ale również jak zarabiać i konkurować na rynku usług transportowych przy wykorzystaniu tychże rozwiązań. To jedna z nielicznych lektur w Polsce, omawiająca aspekty praktycznej współpracy z uczestnikami rynku intermodalnego.

Pobierz teraz bezpłatnie wydanie Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf nr 17 (55)

Jednocześnie zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie warsztatowe z intermodalu, pt. „Organizacja i zarządzanie dostawami w transporcie intermodalnym” (które planujemy w dniu 29  Stycznia 2014 r., w Warszawie, szczegóły już wkrótce). Podczas spotkania chcemy również integrować środowisko intermodalne, w którym jego uczestnicy będą mogli ze sobą współpracować, wymieniać się doświadczeniami i rozwijać przewozy intermodalne w Polsce. 

W trakcie styczniowych warsztatów, poświęcimy więcej czasu na Networking, aby każdy z uczestników mógł nawiązać cenne kontakty biznesowe.

Zapraszamy!

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.