Dodaj ogłoszenie o pracy


Chcesz dostarczyć świąteczne prezenty na czas - przeczytaj koniecznie!

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Internet to prawdopodobnie najwygodniejszy sposób na zrobienie przedświątecznych zakupów. Tu jednak nie wychodzimy z prezentami ze sklepu, ale czekamy na ich doręczenie. Dzięki nam dowiesz się jak zadbać o dostarczenie przesyłki na czas.
Liczba klientów realizujących zakupy internetowe systematycznie rośnie. Zgodnie z prognozami ekspertów rynek e-commerce w 2012 roku może wzrosnąć nawet o 25 proc. To miliony paczek rocznie więcej do doręczenia. Dodatkowo, intensywność e-zakupów znacząco rośnie w okresie przedświątecznym. W IV kwartale roku firmy kurierskie zwiększają ilość doręczeń nawet o 100%. Aby sprawnie obsłużyć tak dużą ilość przesyłek, wszystkie procesy, usługi i narzędzia muszą być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.
Wszystkie ręce na pokład!
W firmie kurierskiej Siódemka, która na polskim rynku funkcjonuje już od ponad 15 lat, opracowano procedury, które pomagają uniknąć problemów związanych ze szczytem paczkowym. W stosunku do zwykłego okresu, zwiększona zostaje liczba kurierów oraz pracowników w oddziałach i centrum obsługi klienta. W ramach usprawnień sieci logistycznej otwierane są dodatkowe podsortownie, które zwiększają jej przepustowość, dzięki czemu proces dostarczania paczki do odbiorcy jest znacznie sprawniejszy. Zwiększoną pracę w tym okresie mają również handlowcy, gdyż ostatni kwartał to czas wzmożonych odwiedzin u klientów, którzy notują duże wzrosty nadań i potrzebują porady w jaki sposób uporać się ze zwiększonym wolumenem paczek.
Przezorny zawsze ubezpieczony
Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsze procedury w firmach kurierskich, to tylko połowa sukcesu. Dużo zależy także od klientów, którzy mają duży wpływ na proces doręczania paczek. Przedstawiamy kilka wskazówek, które z pewnością zapewnią sprawną i czasową realizację usługi:
1. Pamiętaj o podaniu dokładnego adresu dostarczenia paczki oraz telefonu kontaktowego do odbiorcy. Wielokrotnie zdarza się, że błędne lub nieprecyzyjne podanie adresu skutkuje niepotrzebnymi problemami.
2. Pamiętaj, że paczki doręczane są standardowo w czasie dnia. Jeśli pracujesz, pomyśl nad zamówienie towaru do pracy.
3. Zwróć uwagę na dostępność zamawianego produktu w sklepie. Jego brak może wydłużyć lub uniemożliwić terminowe doręczenie prezentu.
4. Sprawdź opinie na temat sklepu internetowego lub kontrahenta, z którym dokonujesz transakcji. Rekomendacje innych użytkowników pomogą ustrzec Cię przed problemami.
5. Dokonaj zamówienia odpowiednio wcześniej. Na doręczanie paczek mają wpływ także czynniki losowe, w tym m.in. warunki atmosferyczne. Dlatego zamów prezenty najlepiej 2 tygodnie przed Wigilią Bożego Narodzenia.
6. Korzystaj z narzędzi monitoringu przesyłek, powiadomień sms i e-mail. Dzięki nim w każdej chwili możesz sprawdzić, gdzie znajduje się Twoja paczka.
Rola Service Point
Większość powyższych wskazówek dotyczy także sytuacji, kiedy kupujemy prezent w tradycyjnym sklepie, ale nie możemy go wręczyć osobiście. Jeżeli nie możesz dostarczyć prezentu bliskiej osobie, wyślij go zaraz po zakupie, korzystając ze znajdującego się w pobliżu punktu nadań przesyłek. Placówki Siódemka Service Point zlokalizowane są w znanych i łatwo dostępnych miejscach większych miast i mniejszych miejscowości na terenie całej Polski. Można w nich szybko i bez zbędnych formalności nadać paczkę w dowolne miejsce w kraju.  Wystarczy przyjść do punktu Service Point z przedmiotem, zapakować go na miejscu, następnie wypełnić list przewozowy oraz zapłacić w kasie, a wszystko to zajmie chwilę.
W celu uniknięcia nieprzyjemności związanych z brakiem prezentu w wigilijny wieczór warto wziąć pod rozwagę powyższe wskazówki. Zastosowanie się do nich zapewni dostarczenie przesyłki na czas i we właściwe miejsce, bez niepotrzebnych emocji związanych z ewentualnymi opóźnieniami.
(źr. Siódemka SA)
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.