Dodaj ogłoszenie o pracy


Zmiany w europejskiej kadrze managerskiej Dachsera

Dachser mianował Alexandra Tonna, dotychczasowego kierownika logistyki kontraktowej, nowym dyrektorem zarządzającym działu European Logistics w Niemczech.
43-letni Alexander Tonn obejmie nowe stanowisko 1 stycznia 2017 roku i  będzie odtąd nadzorował rozwój działalności 38 niemieckich oddziałów Dachser zajmujących się transportem drogowym oraz usługami z zakresu logistyki kontraktowej dla dóbr przemysłowych. Tonn będzie podlegał bezpośrednio Michaelowi Schillingowi, dyrektorowi operacyjnemu i wiceprzewodniczącemu zarządu Dachser, który pozostanie odpowiedzialny za ten obszar oprócz sprawowania swoich obowiązków do końca bieżącego roku.


Alexander Tonn ukończył studia z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem i dołączył do Dachser w 1999 roku. Rozpoczął karierę w controllingu, po czym powierzono mu kierowanie logistyką kontraktową w największym na świecie centrum operacyjnym Dachser, zlokalizowanym w Memmingen (Allgäu). W późniejszym czasie objął dodatkowo stanowisko kierownika spedycji i zastępcy kierownika oddziału. W 2014 roku Alexander Tonn przeniósł się do centrali Dachser, gdzie odpowiadał za dalszy rozwój działalności związanej z magazynowaniem oraz usługami dodanymi. Tonn w dalszym ciągu będzie sprawował funkcję dyrektora korporacyjnego Dachser Contract Logistics.
- Alexander Tonn zna każdy aspekt naszego biznesu, ma także specjalistyczną wiedzę i umiejętności potrzebne do tego, by w sposób świadomy kierować rozwojem jednostki biznesowej European Logistics Germany i generować wzrosty na niemieckim rynku. Do jego obowiązków będzie należała także przede wszystkim ścisła kooperacja z naszym działem Air & Sea Logistics, mająca na celu zaplanowanie i wdrożenie zintegrowanych łańcuchów dostaw dla małych i średnich przedsiębiorstw w kontekście Interlockingu - powiedział Michael Schilling, dyrektor operacyjny Dachser Road Logistics.

Dział Dachser Road Logistics, na którego czele stoi dyrektor operacyjny Michael Schilling, jest podzielony na pięć jednostek biznesowych. Kierują nimi dyrektorzy zarządzający: European Logistics Germany – Alexander Tonn, Food Logistics – Alfred Miller, European Logistics North Central Europe – Wolfgang Reinel, European Logistics France & Maghreb - Frédéric Dumort, European Logistics Iberia - Juan Quintana.
Obszar biznesowy Road Logistics osiągnął w 2015 roku przychody o wartości ok. 4,2 mld euro, z czego blisko 3,4 mld euro wygenerowała linia biznesowa European Logistics.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.