Dodaj ogłoszenie o pracy


Andrzej Malinowski przewodniczącym Międzynarodowej Rady Koordynacyjnej Związków Pracodawców

Międzynarodowa Rada Koordynacyjna Związków Pracodawców (International Coordinating Council of Employers’ Unions) dokonała wyboru Przewodniczącego na kadencję w latach 2014–2015.
Największe poparcie uzyskał Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP. Spotkanie odbyło się w dniach 19–20 września 2013 w Rydze.
Międzynarodowa Rada Koordynacyjna Związków Pracodawców powołana została w 2010 r. przez przedstawicieli organizacji pracodawców i przedsiębiorców z krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz państw bałtyckich.

Celem działania Rady jest umacnianie relacji między organizacjami członkowskimi, w szczególności poprzez wymianę dobrych praktyk w zakresie regulacji stosunków pracy i w innych kwestiach związanych z ekonomicznym i prawnym otoczeniem biznesu.

Spotkanie Międzynarodowej Rady połączone było z obchodami dwudziestej rocznicy dialogu społecznego na Łotwie oraz konferencją Droga do dobrobytu: Znaczenie dialogu społecznego dla zrównoważonego rozwoju w wymiarze gospodarczym i społecznym.

za info Pracodawcy RP

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.