Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy zarząd Polsiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki

Pod koniec marca 2013 r., walne zgromadzenie członków Polskiego Stowarzyszenie Menadżerów Logistyki, powołał na kolejną, 2-letnią kadencję nowe władze Stowarzyszenia. Członkowie PSML wybrali Zarząd, Komisję Rewizyjną oraz całkowicie nowy organ Stowarzyszenia - Sąd Koleżeński.

Do nowego zarządu organizacji wybrano:
Roberta Piotraka - prezes
Małgorzatę Adamska - Sekretarz
Emilię Gawryluk - członek zarządu
Piotra Polkowskiego - członek zarządu
Andrzej Zawistowski - skarbnik

Poza wyborami nowych władz organizacji, walne zgromadzenie podsumowało działanie Stowarzyszenia i jego władz w mijającej kadencji.
Istotnym elementem zebrania było podjęcie uchwały wprowadzającej Kodeks Etyczny Członków PSML. Podjęto także uchwałę powołującą Sąd Koleżeński. W ocenie zebranych te decyzje stanowią istotny krok w kierunku zwiększania transparentności działań wszystkich osób zaangażowanych w bieżące działania Stowarzyszenia. Obie decyzje znalazły swoje odzwierciedlenie w zapisach Statutu Stowarzyszenia, którego treść, również uchwałą Walnego Zebrania Członków PSML została zmieniona.

Więcej informacji o dossier nowego zarządu na stronie: http://psml.pl/onas_skladzarzadu.html
(źr. PSML)
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.