Dodaj ogłoszenie o pracy


Rada Nadzorcza Pekaes ma nowego przewodniczącego

W dniu 21 września 2012 r., na posiedzeniu Rady Nadzorczej na Przewodniczącego Rady Nadzorczej powołano Jarosława Srokę, który dotychczas pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej - poinformował zarząd spółki Pekaes SA.

 

Jarosław Sroka jest Członkiem Zarządu Kulczyk Holding, większościowego akcjonariusza spółki Pekaes SA.

- Pekaes to wyjątkowa polska spółka, która przez ponad pół wieku potrafiła się dostosować do zmieniającej się rzeczywistości, pozostając w gronie liderów swojego rynku. Dzisiaj stoi przed kolejnym wyzwaniem stworzenia długoterminowej i konkurencyjnej strategii rozwoju na kolejne lata, w warunkach zmieniającej się sytuacji gospodarczej w Europie i na świecie.  Rada Nadzorcza i akcjonariusze będą swoją wiedzą oraz swoim doświadczeniem  wspierać Zarząd spółki w realizacji tego celu - mówi Jarosław Sroka, nowy przewodniczący RN Pekaes SA.

 

Jarosław Sroka -  jod października 2007 roku związany z międzynarodową Grupą Kulczyk Investments, w której jako Członek Zarządu Kulczyk Holding odpowiada za nadzorowanie obszarów komunikacji korporacyjnej, relacji inwestorskich, marketingu oraz za politykę kadrową grupy. Jest absolwentem Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował także w prestiżowej, międzynarodowej szkole liderów biznesu IESE Business School przy Uniwersytecie Navarra w Barcelonie oraz w Wyższej Szkole Bankowości i Ubezpieczeń w Warszawie. Menedżer rynku mediów, ekspert i doradca w dziedzinie komunikacji korporacyjnej. Wieloletni dziennikarz oraz redaktor naczelny polskich gazet gospodarczych, m.in. Gazety Prawnej, Pulsu Biznesu, tygodnika Newsweek Polska. Pełni także funkcję członka Rady Ładu Informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Rady Programowej Akademii Liderów Rynku Kapitałowego.

 

(źr. Pekaes SA)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.