Dodaj ogłoszenie o pracy


Przyjazny Pracodawca TSL 2016 – poznajmy laureatów!

9 listopada 2016 r., w trakcie uroczystej gali wieczornej 4. edycji Międzynarodowych Targów TransPoland ogłoszono wyniki drugiej edycji plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL 2016”.

Laureatami 2. edycji Plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL 2016 zostali:
- DB Schenker Sp. z o.o w kategorii firm dużych (o zatrudnieniu powyżej 500 pracowników),
- Ipsen Logistics Sp. z o.o w kategorii firm średnich (o zatrudnieniu od 51 do 500),
- SANMAR Sp. z o.o w kategorii firm małych.

Wyniki plebiscytu i wręczenie dyplomów z tytułami odbyło się podczas uroczystej gali wystawców w drugim dniu Targów TransPoland 2016 w Warszawie. Tytuły wręczyli przedstawiciele kapituły Plebiscytu – Paweł Konowałek menedżer Targów TransPoland oraz Beata Trochymiak, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez kapitułę plebiscytu, na podstawie punktowej oceny nadesłanych ankiet. Ta zawierała pytania dotyczące trzech obszarów funkcjonowania firmy w zakresie polityki personalnej: rozwoju kadr, wynagrodzenia i motywacji oraz zarządzania. W tym roku oprócz pytań dotyczących samego zatrudnienia, w ankiecie zapytano również o działalność CSR oraz zaangażowanie na rzecz edukacji logistycznej.

- Uzyskanie pozycji preferowanego pracodawcy jest naszym strategicznym celem i konsekwentnie podejmujemy wiele działań w tym zakresie. Pracownicy stanowią o sile dobrze funkcjonującej organizacji.  Ich zaangażowanie umożliwia firmie osiąganie wymiernych korzyści biznesowych.  W DB Schenker stawiamy pracownikom wysoką poprzeczkę, ale też firma stwarza im wiele propozycji rozwoju. Należą do nich np. kompleksowe programy kompetencyjne, jak Szkoła Liderów czy Szkoła Młodych, międzynarodowe programy szkoleniowe czy możliwość uczestnictwa w projektach wolontariackich. Inwestujemy również w rozwój naszych kluczowych dostawców – przewoźników i kurierów. Budujemy kulturę Lean, która daje możliwość wzajemnego uczenia się, innowacji i inspiracji jednocześnie kształtując  odpowiednie postawy, myślenie procesowe i współpracę. Wyróżnienie Przyjazny Pracodawca potwierdza, że jesteśmy na właściwej drodze – powiedziała Beata Konecka, marketing manager, DB Schenker.

Dbajmy o pracowników
Ideą organizatorów Plebiscytu Przyjazny Pracodawca jest promowanie tych firm, które w szczególny sposób dbają o stabilność i rozwój miejsc pracy, rozwój kompetencji i talentów oraz różnorodność w organizacji, zapewniając jednocześnie godne i przyjazne warunki zatrudnienia. Zgłoszenie firmy do udziału w plebiscycie świadczy o tym, że reprezentujący firmę przedsiębiorca jest osobą świadomą współczesnych wyzwań, dla którego pracownik i kapitał ludzki są najwyższą wartością. W dobie niżu demograficznego, coraz bardziej wymagającego kandydata na rynku pracy, dbałość o employerbranding, a także każda dodatkowa działalność społeczna nabierają szczególnego znaczenia. Wygrywają te firmy na rynku pracy, które nie tylko wdrażają politykę przyjaznego miejsca pracy, ale również potrafią zakomunikować to całemu otoczeniu.

- Przyjazny pracodawca to przede wszystkim pracodawca mądry, otwarty na potrzeby pracowników i komunikację z nimi. To także pracodawca autentyczny i zaangażowany w relacje wewnętrzne, dla którego pracownik to nie kolejny „etat”, a nowy kapitał firmy i długoterminowa inwestycja. Nie jest trudno być przyjaznym pracodawcą, jeśli słucha się ludzi i dobrze wykorzystuje ich potencjał . Trzeba być także elastycznym i stawiać na indywidualizm, bo każdy ma inną charyzmę i swój styl pracy. Otrzymanie tytułu Przyjazny Pracodawca TSL 2016 to dla nas duży zaszczyt i dowód na to, że warto dać jak najwięcej od siebie by dostać to co najlepsze od innych – podsumował Mariusz Kaźmierczak, prezes zarządu SANMAR Sp. z o.o.
Podobnie, jak w roku ubiegłym, tak również w tym, ogłoszenie wyników poprzedziło seminarium zorganizowane w dniu 9 listopada przez Pracujwlogistyce.pl podczas TransPoland 2016, które poświęcone zostało wyzwaniom na rynku pracy – Era work 4.0 w logistyce. W trakcie spotkania Beata Trochymiak przedstawiła zestawienie zbiorcze ankiet uczestników Plebiscytu i omówiła trendy na rynku pracy TSL. Marek Strojkowski – business development manager ManpowerGroup omówił  wyzwania związane z pozyskiwaniem kandydatów do pracy, zaś tematykę związaną z zarządzaniem zespołami wielokulturowymi poruszyła Ellina Lolis – manager logistyki Alshaya Poladn Sp. z o.o.

Organizatorzy Plebiscytu
Inicjatorami i jednocześnie organizatorami plebiscytu są Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland i redakcja portalu Pracujwlogistyce.pl. Patronat nad Plebiscytem objęła Wyższa Szkoła Logistyki z Poznania, a także Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Międzynarodowe Targi TransPoland odbyły się w dniach 08-10.11.2016 r.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.