Dodaj ogłoszenie o pracy


Od 12 lat z kartami DKV …

ZTE Radom w opinii licznych partnerów biznesowych to firma rzetelna i wiarygodna, która bardzo precyzyjnie kalkuluje ponoszone koszty. Nie dziwi tym samym fakt, że w przypadku rozliczania opłat drogowych w Europie poszukiwała ona sprawdzonego pośrednika, który będzie gwarantował przejrzystość rozliczeń przy jednoczesnym niewysokim poziomie pobieranej prowizji. Tak oto 12 lata temu wybór padł na firmę DKV Euro Service z centralą w Niemczech, z którą ZTE Radom do dziś sprawnie rozlicza myto w Europie, w tym opłaty w niemieckim systemie TollCollect. Wybór o tyle nauturalny, że DKV na swym rodzimym rynku zapewnia wygodny sposób rozliczania opłat w oparciu o odroczoną płatność, a przy tym bez pobierania żadnej dodatkowej prowizji w przypadku opłat TollCollect.

Dlaczego pośrednictwo DKV? Największa korzyść to fakt, że firma ZTE Radom, dzieki pośrednictwu DKV przy rozliczaniu w Niemczech myta  poprzez urządzenie pokładowe, otrzymuje od DKV faktury nie obciążone żadną dodatkową prowizją. Zasada to dotyczy w takim samym stopniu wszystkich klientów DKV, którzy zdecydują się na tryb rozliczeń post paid opłat TollCollect. Wystarczy zamontować w pojazdach urządzenia pokładowe, które automatycznie rejestrują przejechane odcinki drogi i na tej podstawie wyliczają opłatę.

Kolejną ważną korzyścią jest wydłużony termin płatności, który w przypadku DKV wynosi aż 21 dni od momentu wystawienia faktury. Pozwala to ZTE Radom elastycznie planować wydatki i polepsza płynność finansową firmy. Jest to najszybsza i najprostsza metoda  rozliczeń, dzięki której wszystkie opłaty zestawione zostają na jednej fakturze od DKV wystawianej dwa razy w miesiącu w PLN lub EUR.

Nie do przecenienia jest również wygodna konsolidacja rozliczeń: jeśli za pośrednictwem jednego operatora karty paliwowej rozliczamy opłaty drogowe w wielu krajach, mamy jednego partnera odpowiedzialnego za wszystkie faktury i kontrolę płatności. Dokładnie tak jest w przypadku firmy ZTE Radom, która za pośrednictwem DKV rozlicza dodatkowo myto we Francji, Hiszpanii, Polsce oraz opłaty w czeskim systemie Premid. Oznacza to, że np. na trasie Polska-Niemcy-Austria-Czechy, firma  ZTE Radom na jednej fakturze otrzymuje w pełni zebrane koszty za Toll Collect, Go Maut, MYTO CZ oraz viaTOLL.

Integracja rozliczeń myta w Europie

Dynamiczny rozwój firmy transportowej idący w parze z rosnącą w osatnich latach ilością płatnych dróg w Europie, wiązał się z coraz większą listą wymogów oraz formalności, jakie trzeba było spełnić aby swobodnie przemieszczać się po Europie. W przypadku firmy ZTE Radom nieocnienione w obecnych realiach jest pośrednictwo międzynarodowego operatora kart paliwowych jakim jest DKV Euro Service, który już dawno przestał oferować jej jedynie możliwość zakupu paliwa.

DKV nie tylko przejął na siebie ciężar wszelkich formalności związanych z rejestracją do poszczególnych systemów myta, ale przede wszystkim uprościł późniejsze rozliczenia poniesionych w trasie opłat oraz zagwarantował dostęp do szeregu usług dodatkowych, takich jak: narzędzia online czy możliwość odzyskiwania zagranicznego VAT. Dziś ZTE Radom, poza ujednoliconym i przejrzystym systemem  rozliczania większości kosztów związanych z transportem, ma również gwarancję, że wszystkie transakcje, formalności oraz ewentualne reklamacje realizowane będą przez jednego partnera, czuwającego nad ogółem rozliczeń.

(źr. DKV)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.