Dodaj ogłoszenie o pracy


BelToll - płatności przy użyciu kart flotowych

Użytkownicy dróg mogą już dokonywać płatności bezgotówkowych za pomocą kart flotowych za przejazd siecią dróg płatnych na terenie Republiki Białorusi.

Finalizacji procesu rejestracji i odebrania OBU dla umów post-pay przy płatnościach dokonywanych za pomocą kart flotowych można dokonać w dowolnym, otwartym Punkcie Obsługi Klienta oraz Biurach Obsługi operatorów kart flotowych Belorusneft, Berlio, E100, Eurowag, ‘Belavtostrada’, którzy przejmą obowiązki związane z wprowadzeniem danych do systemu i sporządzeniem umowy.

Podpisanie umowy typu post-pay za pośrednictwem operatora kart flotowych jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla podmiotów posiadających duże floty pojazdów. Firmy te podpisują bowiem tylko jedną umowę, która obejmuje wszystkie pojazdy we flocie i jednorazowo wnoszą depozyt za OBU. Płatność rozliczana jest natomiast za pomocą wybranej karty flotowej.

Użytkownicy dróg mogą także podpisać umowę w trybie pre-pay wybierając gotówkowy lub bezgotówkowy tryb płatności. Umowy typu pre-pay są rekomendowane szczególnie tym podmiotom, które posiadają małą flotę pojazdów (do 5 pojazdów we flocie).
Opłaty w systemie BelToll będą pobierane począwszy od 1 sierpnia 2013 roku.

(źr. Kapsch Telematic Services/Bell-Toll)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.