Dodaj ogłoszenie o pracy


Kto wśród 10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców w 2016 roku?

Już po raz szósty w ramach polskiej edycji Randstad Award - największego na świecie badania wizerunku pracodawców - 8 tys. Polaków stworzyło ranking najbardziej atrakcyjnych firm do pracy. Badani wskazali także, jakie aspekty zatrudnienia są największymi atutami ocenianych przedsiębiorstw.

Zwycięzcą rankingu została firma KGHM Polska Miedź. Zdaniem badanych przedsiębiorstwo to wyróżnia się stabilnością sytuacji finansowej, bezpieczeństwem zatrudnienia oraz atrakcyjnymi wynagrodzeniami i świadczeniami pracowniczymi. Jego atutem jest również silne kierownictwo. Ponadto badani docenili KGHM Polska Miedź za umożliwianie zachowania równowagi pomiędzy życiem prywatnym a pracą zawodową swoich pracowników. Firma KGHM Polska Miedź otrzymała nagrodę Randstad Award już po raz trzeci. Zwycięstwo to potwierdza dominację branży energetycznej w zestawieniu najbardziej atrakcyjnych branż, których oceny również dokonywali uczestnicy badania.
Polskie Linie Lotnicze LOT zajęły drugie miejsce w zestawieniu najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Badani Polacy ocenili pracę w tej firmie jako interesującą, a także cechującą się miłą atmosferą. Dodatkowo respondenci podkreślali wysoką jakość oferowanych przez PLL Lot szkoleń dla pracowników.
Na trzecim miejscu uplasował się Samsung Electronics Polska, który wyróżnił się najwyższymi ocenami w kategorii możliwości rozwoju kariery.
Co ciekawe, wyniki rankingu różniły się w poszczególnych grupach wiekowych. Dla grupy najmłodszych respondentów, w wieku 18-24 lat, najbardziej atrakcyjnym pracodawcą byłby Samsung Electronics Polska. Badani w wieku 25-44 lata najchętniej pracowaliby dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Najstarsi natomiast, z grupy 45-65 lat, jako pracodawcę najbardziej cenią KGHM Polska Miedź. - Te informacje mogą być istotnym wsparciem dla przedsiębiorstw, które analizują czynniki wpływające na satysfakcję z pracy poszczególnych grup pracowników. Raport Randstad Award 2016 pokazuje, że warto dostosowywać się do różnych ich potrzeb. Mamy nadzieję, że będzie on inspiracją do wdrożenia nowych rozwiązań, które będą celną odpowiedzią na rosnącą rotację pracowników – dodaje Kajetan Słonina, dyrektor zarządzający Randstad Polska.

W gronie dziesięciu najbardziej atrakcyjnych pracodawców znalazły się firmy:
1. KGHM Polska Miedź
2. Polskie Linie Lotnicze LOT
3. Samsung Electronics Polska
4. Volvo Polska
5. Toyota Motor Manufacturing Poland
6. GlaxoSmithKline Pharmaceuticals
7. PGNiG
8. PGE Polska Grupa Energetyczna
9. Bayer
10. Polskie Sieci Elektroenergetyczne

Informacje o badaniu:
“Randstad Award” to największy na świecie projekt badawczy dotyczący wizerunku pracodawcy i czynników atrakcyjności pracodawców. Obecne jest w 25 krajach i obejmuje ponad 220 tys. respondentów. W tym roku ma 6. edycję w Polsce. W naszym kraju badanie objęło 150 największych pracodawców oraz 8 tys. respondentów
Więcej informacji o badaniu: www.randstad.pl/o-randstad/randstad-award/

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.