Dodaj ogłoszenie o pracy


TRIP 3.0. – relacja z Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Uniwersytetu Opolskiego

W dniach 14-15 maja w Opolu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa TRIP 3.0. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Studenckiego Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego, z udziałem naukowców z Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Opolskiego oraz gości Urzędu Miasta Opola, przedstawicieli firm z branży logistycznej, a także około 100 zaproszonych studentów i uczniów kierunku logistyka.
Podczas prezentacji zawartych w programie konferencji, przedstawiono wiele ciekawych zagadnień, m.in. Jakub Jaworski z firmy OZAS ESAB, omówił usprawnienia w firmie związane z wdrożeniem lean manufacturing. Przedstawicielka firmy Nutricia - Monika Matusek, mówiła o logistyce w kontekście realizacji zamówień i dostaw w branży FMCG. Uwagę uczestników przykuło wystąpienie Mateusza Kabuta, na temat wpływu nowoczesnych technologii na komunikację między kierowcą a spedytorem. Ewa Stellmach z ES Future przeprowadziła warsztat dla uczestników poruszający zagadnienia komunikacji, w tym również pomiędzy kierowcą a spedytorem. Uczestnicy mieli okazję poznać swoją osobowość poprzez identyfikację swojego stylu zachowania w relacjach z ludźmi pod kątem kariery zawodowej. Zaprezentowane zostały programy spedycyjne wykorzystywane w firmie (poprzez połączenie z pulpitem zdalnym) z naciskiem na sposoby przepływu informacji pomiędzy współpracującymi stronami. W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele FM Logistic, którzy podzielili się wiedza dotyczącą modelu partnerstwa w obsłudze klienta z naciskiem na lean management.
Dzień zakończył się imprezą integracyjną w klubie Drake. Na drugi dzień, uczestnicy konferencji mieli okazję odbycia wizyty studyjnej w fabryce quadów amerykańskiej firmy Polaris, stanowiącej jedyną tego typu fabrykę firmy w  Europie.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.