Dodaj ogłoszenie o pracy


Zarządzanie kontenerami i transportem – nowe narzędzia dla spedytora, przewoźnika i kierowcy

W transporcie towarów w kontenerach chłodniczych istotna jest kontrola i to na każdym etapie podróży od momentu załadunku, aż do odbioru ładunku w miejscu przeznaczenia. Zarządzanie kontenerami z funkcją zdalnej kontroli temperatury jest więc priorytetem firmy Balticon, która jest jednym z największych operatorów i właścicieli kontenerów w Polsce.

Balticon wdrożył na polskim rynku nowe narzędzie do kontrolingu, przeznaczone dla wynajmujących oraz kupujących kontenery chłodnicze. Firma wykorzystuje je we wszystkich chłodniach, które dzierżawi, dzięki czemu może na bieżąco przekazywać lub udostępniać swoim klientom kompletne dane np. pozycję geograficzną kontenerów, temperaturę wewnątrz, wilgotność, itp. Jest to istotne przy transporcie np. żywności, farmaceutyków czy produktów kosmetologicznych, aby kontrolować w każdej chwili i na każdym etapie proces dostawy w warunkach temperatury kontrolowanej, zwłaszcza na dalekich trasach.
Jak działa system kontroli transportów?
Spedytor po zalogowaniu się do systemu Balticon’24 dodaje zlecenia transportowe. Po dodaniu zlecenia z propozycją stawki, zlecenie oczekuje na akceptację u pracownika działu transportu. Na podstawie wagi towaru oraz miejsca docelowego stawka jest akceptowana lub odrzucana. Jednocześnie odpowiednie ikony określają stan zlecenia: oczekuje, realizowane lub zakończone, numer przypisany do zlecenia, numer przydzielonego kontenera a także czy został już przypisany kierowca. Po zrealizowaniu transportu spedytor może wyświetlić szczegóły zlecenia, pobrać je w formie raportu pdf, lub ponowić zlecenie. W raporcie widać cały przebieg kursu, mapę trasy, dane awizacji, itp. Kierowca zaś podłączony jest do systemu aplikacją mobilną, na którą otrzymuje powiadomienia o kolejnych podstawieniach i ich szczegółach, na każdym etapie realizacji zlecenia aktualizując jego status. System aktualnie znajduje się w końcowej fazie testów i niebawem będzie udostępniony wszystkim klientom.


Kontrola temperatury
Balticon umożliwia również kontrolę temperatury w reeferach. Niepozorne urządzenie wielkości telefonu komórkowego zamontowane na agregacie daje pełną kontrolę nad chłodnią i towarem znajdującym się wewnątrz, a także umożliwia śledzenie podróży chłodni, aktualne położenie geograficzne, wychwycenie nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzenia a nawet zdalne przeprowadzenie przeglądu technicznego.
- Dzięki urządzeniu jesteśmy w stanie odczytać zdalnie temperaturę zadaną, nawiewu, ustawienia wilgotności, zawartość CO2 w powietrzu, ewentualne alarmy, położenie, obecność czy też brak zasilania, przypisanie do klienta, a nawet woltaż baterii czy moc sygnału. Funkcja poleceń umożliwia przeprowadzenie nie tylko PTI, ale również zmianę ustawień agregatu czy aktualizację jego oprogramowania – mówi Tomasz Szmidt, prezes zarządu Balticon SA.
Rozwój systemu
Oprócz tych wszystkich funkcjonalności, Balticon pracuje nad rozwijaniem kolejnych udogodnień, m.in. powiadomień o zmianie danych kierowcy, czacie z opiekunem oraz całkowicie elektronicznym obiegiem dokumentów transportowych. Do systemu Balticon’24 będą włączone też końcówki dla depotów oraz sklep z kontenerami.  
Taki system umożliwia nie tylko skuteczniejszą kontrolę, ale też optymalizuje procesy zarządzania transportem i pracą spedytora oraz przewoźnika, co wpływa znacznie na czas realizacji, bezpieczeństwo i natychmiastowy przepływ informacji.

Zachęcamy do śledzenia aktualizacji na temat systemu Balticon’24 na stronie www.balticon.pl
(red/źr. Balticon)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.