Dodaj ogłoszenie o pracy


Nie będzie już wymiany europalet EPAL na palety UIC/EUR

Zarząd EPAL zaleca zakończenie wymiany europalet EPAL na palety UIC/EUR w związku z zakończeniem umowy o wspólnym poolu palet z dniem 1 maja 2017 roku. Decyzja podyktowana była utrzymaniem jakości poolu europalet EPAL oraz bezpieczeństwem pracowników, towarów i procesów logistycznych.


Zarząd European Pallet Association e.V. (EPAL) podjął decyzję o zakończeniu umowy o wymienialności palet pomiędzy EPAL i Rail Cargo Austria AG (RCA) z dniem 1 maja 2017 r. W październiku 2014 r. EPAL zawarł z RCA umowę w ramach której europalety EPAL i palety UIC/EUR mogły być między sobą wymieniane (EPAL zawarł z RCA jako kolejami przewodniczącymi grupie roboczej „Paletyzacja” w zakresie wymiany europalet EPAL i palet UIC/EUR). Teraz EPAL zaleca zaprzestania wymiany europalet EPAL na palety UIC/EUR. Zarząd EPAL uzasadnia ten krok zasadniczymi brakami w organizacji wymiany palet ze strony UIC, m.in. w zakresie zabezpieczenia jakości oraz zwalczania importu fałszywych palet UIC/EUR do UE. W celu uniknięcia niekorzyści dla użytkowników, dla wymiany palet UIC/EUR wyprodukowanych do końca lutego 2017 r. obowiązują odpowiednie okresy przejściowe.
- EPAL nie jest już w stanie zagwarantować, że palety UIC/EUR będą spełniały warunki dotyczące jakości oraz bezpieczeństwa stawiane europaletom EPAL. W szczególności niekontrolowany import fałszywych palet UIC/EUR zagraża jakości oraz bezpieczeństwu poolu. Zgodnie z badaniami EPAL, na rynku znajduje się ponad 4 miliony fałszywych palet UIC/EUR z Ukrainy i jest ich coraz więcej. Przede wszystkim w Europie Wschodniej coraz częściej fałszuje się palety UIC/EUR. EPAL ponosi odpowiedzialność za jakość oraz bezpieczeństwo poolu europalet, a przemysł, handel i logistyka mogą na nim polegać – powiedział  Martin Leibrandt, CEO EPAL. Jednocześnie EPAL potwierdza swoją gwarancję jakości organizacji poolu na skalę międzynarodową.
Od zawarcia umowy o wymienialności między EPAL i UIC w październiku 2014 r., UIC nie podjęło żadnych działań porównywalnych z krokami podjętymi przez EPAL w celu ochrony jakości i bezpieczeństwa palet UIC/EUR. W wielu krajach brakuje jakiejkolwiek organizacji wymiany przez UIC. Równocześnie UIC po trwających 2,5 roku negocjacjach odrzuciło ofertę EPAL dotyczącą przejęcia przez EPAL organizacji zabezpieczenia jakości oraz ochrony marki dla palet UIC/EUR. W związku z negatywnymi konsekwencjami tej postawy UIC, EPAL nie jest w stanie w dalszym ciągu zalecać wymianę europalet EPAL z paletami UIC/EUR. Zakończenie obowiązywania umowy o wymienialności jest z punktu widzenia EPAL jedyną możliwością, aby również w przyszłości móc efektywnie chronić jakość oraz bezpieczeństwo poolu europalet EPAL.

O EPAL: Stowarzyszenie European Pallet Association e.V. (EPAL), posiadające w obrocie ponad 450 milionów europalet oraz 20 milionów gitterboxów.
(źr. EPAL)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.