Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS rozpoczął testy drona do transportu przesyłek komercyjnych

Firma UPS poinformowała o rozpoczęciu testów wykorzystania dronów do transportu komercyjnych przesyłek do oddalonych i trudno dostępnych miejsc. Prace są prowadzone wspólnie z producentem dronów, firmą CyPhy Works.

Testowanie polegało na symulacji transportu wymagających natychmiastowego dostarczenia leków z miejscowości Beverly w stanie Massachusetts na wyspę Children’s Island położoną na Atlantyku w odległości około pięciu kilometrów od wybrzeża. Eksperyment jest efektem inwestycji podjętych przez UPS Strategic Enterprise Fund w rozwój firmy CyPhy, których celem było uzyskanie informacji o możliwościach i potencjalnych zastosowaniach dronów. W teście został użyty dron Persistent Aerial Reconnaissance and Communications (PARC) firmy CyPhy. Zasilane z baterii urządzenie kontroluje swój lot, więc nie jest wymagane zaawansowane szkolenie użytkowników. Dron odznacza się ogromną wytrzymałością, jest wyposażony w kamerę noktowizyjną i bezpieczne mechanizmy komunikacji, uniemożlwiające przechwycenie lub przerwanie transmisji. Dron przeleciał trasę między miejscowością Beverly i wyspą Children’s Island. Celem testu było sprawdzenie przydatności urządzenia do przekazania priorytetowej przesyłki. Zrealizowany z powodzeniem scenariusz symulacji przewidywał transport inhalatora dla chorego na astmę dziecka przebywającego w obozie na wyspie, na którą nie można dotrzeć samochodem.


- Naszym zdaniem drony są doskonałym rozwiązaniem umożliwiającym dotarcie przesyłki do trudno dostępnych miejsc w przypadkach niecierpiących zwłoki, kiedy nie da się skorzystać z innych środków transportu - powiedział Mark Wallace, wiceprezes UPS ds. technologii i zrównoważonego rozwoju. - Pracownicy w brązowych uniformach UPS pozostaną istotnym łącznikiem przedsiębiorstwa z klientami, ale testy tego rodzaju pokazują przyszłość obsługi klienta i nowe sposoby dostarczania pilnych przesyłek. Przez cały czas poszukujemy nowych metod rozwoju naszej sieci, dążąc do skutecznego zaspokojenia specyficznych potrzeb naszych klientów -  zapowiedział Mark Wallace.

Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań opartych na automatyzacji i zastosowaniach robotyki jest od wielu lat ważnym obszarem działania UPS. Firma prowadzi już od pewnego czasu testy dronów, urządzenia te służą do sprawdzania stanów magazynowych i dostępnego miejsca na regałach wysokiego składowania. UPS bada także możliwość wykorzystania dronów do dostarczania pomocy humanitarnej w trudno dostępnych regionach świata. - Dzięki takim zastosowaniom dronów będzie można prowadzić akcje ratunkowe, a także dostarczać produkty i usługi do miejsc, do których nie da się dotrzeć poprzez tradycyjną infrastrukturę transportową - powiedziała Helen Greiner, założycielka i dyrektor ds. technologicznych firmy CyPhy.
W ubiegłym miesiącu Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) opublikowała nowe zasady użytkowania dronów w zastosowaniach komercyjnych. Operatorzy zostali zobowiązani do przestrzegania istotnych przepisów dotyczących bezpieczeństwa. Zdaniem UPS nowe ustalenia stanowią krok we właściwym kierunku. Do nowo powstałej komisji doradczej ds. dronów działającej przy FAA dołączył ostatnio kapitan Houston Mills, dyrektor ds. bezpieczeństwa UPS Airlines.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.