Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe urządzenie pokładowe do opłat drogowych - Telepass EU

UTA, emitent kart paliwowych, udostępnił nowe urządzenie pokładowe do poboru opłat drogowych, które działa w systemach poboru opłat w pięciu krajach: we Włoszech, Francji. Hiszpanii, Portugalii oraz podczas przejazdu przez tunel drogowy (Liefkenshoektunnel) w Belgii.

Urządzenie pokładowe  typu On-Board Unit – Telepass UE, można stosować do pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Ponadto w przypadku zastosowania urządzenia Telepass EU nie potrzeba już tak zwanej VIAcard, którą można regulować we Włoszech opłaty autostradowe na bramkach oraz zjazdach z autostrady.

Oprócz rejestracji i rozliczania opłat za przejazd drogami można dzięki temu urządzeniu opłacić także różne strzeżone parkingi we Włoszech i we Francji. UTA zapowiada, że w przyszłości zwiększy zasięg urządzenia Telepass UE o kolejne systemy poboru opłat za przejazdy – na przykład obecnie trwają przygotowania do realizacji opłat za przejazd w Polce autostradą A4 na trasie Katowice – Kraków.

(źr. UTA / red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.