Dodaj ogłoszenie o pracy


Logistyka – nowa aplikacja komunikująca kierowcę z firmą

Dotychczas komunikatory firma - kierowca były ściśle powiązane z dostawcą telematyki. Teraz pojawiło się na rynku inne rozwiązanie. Dział telematyki w firmie DRABPOL wraz ze swoim litewskim partnerem - firmą Baltic Car Equipment,  uruchomili aplikację komunikującą firmę transportową ze swoim kierowcą w oparciu o system operacyjny Android. Dzięki zastosowaniu dowolnego urządzenia z systemem firma transportowa może uwolnić się od swojego dotychczasowego dostawcy telematyki i nie inwestować w drogie komunikatory, a jedynie rozbudować swój system o taką funkcję.

Jak to działa?
Firma transportowa uzyskuje dostęp do oprogramowania webowego,  podczas gdy kierowca pobiera aplikację ‘Logistyka’ z Google Play. Aplikacj do komunikowania się obustronne z kierowcą posiada zakładki:
- fotografia – zadania ułożone w oparciu o zdefiniowane zagadnienia bądź z opcją stworzenia własnego,
- wiadomości – komunikator z opcją przesyłania zdjęć czy plików,
- mapa – mapa Google do nawigowania pojazdu.

Szczególnie bardzo pomocnym narzędziem jest opcja „Fotografia”. Występują w niej takie zagadnienia jak: wypadek drogowy, wypełnij dokumenty przewozowe, problem z ładunkiem, problem z naczepą, raport kierowcy, wyświetlacz motogodzin chłodni, dokument przyjęcia/przeniesienia, problemy z ciężarówką,  jak i wiele  innych (do własnego zdefiniowania). W zależności od wybranego zagadnienia system automatycznie przeprowadza nas  krok po kroku przez kilka pytań. Wypełniony formularz z wprowadzonymi zdjęciami automatycznie zostaje wysłany do oprogramowania webowego dostępnego dla użytkownika. Oprogramowanie posiada również funkcję archiwum,  gdzie kierowca może wrócić do wszystkich podjętych przez siebie działań. Celem zabezpieczenia przed naliczaniem wysokich opłat za przesyłanie danych Logistyka automatycznie blokuje wszystkie inne aplikacje w zakresie przesyłania danych GSM, GPRS lub GPS. Są one aktywne dopiero po pojawieniu się w zasięgu sieci wi-fi.
(źr. Drabpol)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.