Dodaj ogłoszenie o pracy


Toyota wprowadza do Europy nową gamę wózków widłowych

Toyota Material Handling wprowadza na rynek europejski nową gamę elektrycznych wózków podnoszących  z platformą operatora. Nowe wózki BT Staxio serii P to 11 modeli o udźwigu od 1,2 do 2,0 ton, które dzielą wiele cech z wielokrotnie nagradzanym z samojezdnym wózkiem paletowym BT Levio serii P, dostępnym na rynku od ubiegłego roku.


Gama wózków BT Staxio SPE, przeznaczonych do transportu poziomego i układania w zastosowaniach o dużej intensywności pracy, zawiera odpowiedni model dla każdego zastosowania. Modele SPE120/140/160/200 ze stałymi ramionami nośnymi do obsługi palet otwartych, modele SPE120L/140L/160L/200L z podnoszonymi ramionami nośnymi do stosowania na nierównej powierzchni lub do obsługi podwójnych ładunków.

Kolejny model, to wózek z szeroko rozstawionymi  ramionami nośnymi SPE140S do pracy z paletami o różnych rozmiarach oraz dedykowane wózki do obsługi dwóch palet (SPE200DN/200D) ze specjalną wąską wersją do obsługi intensywnego ładowania i rozładowywania. Gama ta, dzięki dużej wszechstronności, umożliwia pracę w każdych warunkach.

Kompaktowe, niezawodne i przeznaczone do intensywnej eksploatacji wózki BT Staxio serii P osiągają wysokości podnoszenia rzędu 6 m – największe w klasie – i prędkość 10 km dla szybkiego transportu ładunków. Pozostałe właściwości zostały zwiększone w stosunku do poprzedniego modelu i są najlepsze w klasie. Jest to możliwe dzięki zaawansowanej technologii wózka, zapewniającej doskonałą stabilność podczas podnoszenia. SPE został zbudowany z myślą o operatorze: niski hałas i poziom wibracji, napęd i sterowanie 180°, ergonomiczny uchwyt oraz regulowana wysokość ramienia sterowania gwarantują, że praca z produktami tej serii to przyjemność.
Koncepcja TotalView, umożliwiająca doskonałą widoczność przez maszt na końcówki wideł znajdujące się na dowolnej wysokości, poprawia bezpieczeństwo. Rozwiązania z zakresu ochrony operatora, czyli składane osłony boczne, stałe osłony boczne lub oparcie oraz układ kontrolujący prędkość podczas pokonywania zakrętów pozwalają sprawnie i bezpiecznie obchodzić się z towarami.

Toyota Material Handling rozszerza jednocześnie gamę wózków BT Staxio serii W, prezentując 7 nowych modeli. Nowa paleta wózków pieszych SWE przystosowanych do intensywnej eksploatacji zawiera modele 1,4, 1,45, 1,6 oraz 2,0 tony. Gama oferuje te same właściwości w zakresie wydajności, niezawodności, bezpieczeństwa oraz ergonomii, co nowa wersja z platformą. Obie nowe serie są dostępne w wersji przeznaczonej do użytkowania w chłodni.
Wózki BT Staxio SPE i SWE nadają się do intensywnej eksploatacji i są wielozadaniowe. Skonstruowano je tak, aby pracowały w sposób szybki i produktywny, a także energooszczędny. Wózki te występują również w wersji baterii litowo-jonowej, w celu jeszcze lepszej optymalizacji energii i poprawienia efektywności kosztowej.

(źr. Toyota Material Handling)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.