Dodaj ogłoszenie o pracy


Renault Trucks T ciężarówką roku 2015

23 września 2014 roku 25-osobowe jury International Truck of the Year wybrało Renault Trucks T ciężarówką roku 2015. Gianenrico Griffini, prezes kapituły przekazał tą prestiżową nagrodę Bruno Blin, prezesowi Renault Trucks, na 65tej edycji targów IAA w Hanowerze.
Renault Trucks T otrzymało prestiżowy tytuł ciężarówki roku 2015 zdobywając w sumie 129 punktów, a 48 punktów przewagi nad zdobywcą drugiego miejsca. Jury, w skład którego wchodzi 25 dziennikarzy międzynarodowych z branży motoryzacyjnej uznało, że to Renault Trucks T najbardziej przyczyniło się w tym roku do rozwoju transportu drogowego.
Jury International Truck of the Year nagrodziło Renault Trucks T biorąc pod uwagę wiele kryteriów takich jak: nowatorstwo technologiczne, wygoda, bezpieczeństwo, osiągi na drodze, oszczędność w spalaniu, wpływ na środowisko naturalne i całkowity koszt posiadania pojazdu (TCO - Total Cost of Ownership). Jury podkreśliło zalety Renault Trucks T w zakresie aerodynamiki i wygody prowadzenia, jak również strefy odpoczynku dla kierowcy.
- Renault Trucks T łączy zalety poprzednich modeli - filarów marki z najnowszymi innowacjami technologicznymi w świecie transportu drogowego - podkreślił Gianenrico Griffini, prezes kapituły Jury Trucks of the Year (ITOY). - Rezultat, to jedna z najbardziej znaczących premier w ostatnich latac. Rok temu Renault Trucks weszło w nową erę odnawiając całkowicie swoją gamę.

(źr. Renault Trucks)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.